Psikolog ve psikiyatrist farkı nedir hangisine gitmeliyim?

• Konbuyu başlatan Gökşenonur
  • Başlangıç tarihi
G

Gökşenonur

Forum Okuru
Psikolog ve psikiyatrist farkı nedir hangisine gitmeliyim?

Psikolog ve psikiyatrist farkı melek kadınlar kulübü psikolog ve psikiyatrist aynı şey mi forum'da.​

Konuyu açacak başka bir başlık bulamadım buraya açtım cevaplarsanız çok sevinirim. Benim bazı psikolojik rahatsızlıklarım var örneğin evde kalmak beni çok sıkıyor boğuluyor gibi hissediyorum. Topluluk önünde konuşmaktan çok çekiniyorum. Sanki herkes beni izliyor ve açığımi bulup dalga geçecekmis gibi hissediyorum. Bunun için şu farkı sormak istedim de. Psikolog mu psikiyatrist mi benim gitmem gereken bölüm. Psikolog ve psikiyatrist farkı nedir? İkisi de ruhsal hastalıklara bakmiyorlar mi?

images (8).jpeg

Merhabalar
Ruhsal problemler herkes için yaşamın bazı dönemlerinde olabilir nihayetinde hayatta insanlar için herşey var. İyi şeyler de kötü şeyler de maalesef. Kendimizi ne kadar koruduk sansak da içimizde birikip birikip bir gün patlamaya hazır bir volkan harekete geçebiliyor. O zaman da işte desteğe ihtiyacımız oluyor. Buna nasıl karar verebiliriz aşamasında. Burada dilerseniz psikologa görünün zaten psikolog eğer sizin bir psikiyatrist tarafından değerlendirmeye ihtiyaç duyduğunuzu görürse hemen yönlendirir.

"Psikolog ve psikiyatrist farkı nedir?"​

Psikolog ve psikiyatrist farkı yani psikolog mu psikiyatrist mi? Bunu nasıl anlarsınız şöyle söyleyelim ki psikolog psikoloji bölümünden mezun olan 4 yıllık lisans mezunu kişilerdir. Psikiyatrist ise tıp fakültesi mezunu ve dolayısı ilaç yazabilen kişilerdir. Eğer ilaclik bir durumunuz varsa bunu psikiyatrist sağlayacaktır. Psikologlar terapi yöntemi konuşarak tedavi ederler.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "panik atak teşhisi ve tedavisi" konu ile alakalı yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri