Rasta Nedir? Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?Ve bonus rasta saç modelleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Rasta Nedir? Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?Ve bonus rasta saç modelleri
rasta sac modeli nasıl yapılır rasta nasıl yapılır video bonus saç nedir
Rasta genelde zencilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir. Ve gerçekten bazılarında oldukça hoş duruyor ama bazende çok karışık ve kötü bir görünüm verenlerde yok değil.Sanki aylardır yıkanmıyor gibi:D

Model güzel ama ben tam olarak saçın temizliği nasıl oluyor hakkaten merak ediyorum:) Rasta nasıl yapılıyormuş bakalım
rasta1-6740.jpg
rasta2-9566.jpg
rasta3-5915.jpg
rasta4-3733.jpg
rasta5-4626.jpg
rasta6-8119.jpg
rasta7-2366.jpg
rasta8-4822.jpg
rasta9-8210.jpg

Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı.

Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İnce rasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. Krepe demir (örnekteki resim gibi) ince dişli tarakla atılırsa daha iyi olur. Yoksa normal ince sık dişli tarakta olabilir. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir.Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür yuvarlama işlemi çok sert dikkatli yapılmalıdır saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

Geri