Reiki ile cilt bakımı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Reiki ile cilt bakımı
İç güzellikle dış güzelliğin buluşması

Anastasia Achilleos, 31 yaşında, enerjik bir genç kadın. Elleri sihirli sanki!

Onun yaptığına cilt bakımı ya da yüz bakımı demek büyük haksızlık; çünkü yüzünüzü ona teslim ettiğiniz an bir şey oluyor ve kendinizi ’mutlu/güzel’ hissediyorsunuz. Yani bu hafta güzelliğin içinden geçen enerji ile buluşuyoruz efendim! Herkese güzel bayramlar...

Çekirge’ye hep enerjisi pozitif olan insanlar konuk oluyor. Anastasia da onlardan biri. Bir süre Türkiye’deydi ve gitti, ancak anlattıkları hep aklımda kalacak!

'Kariyerime klasik bir güzellik uzmanı olarak başladım ve birkaç yıl sonra cildin ötesini de hissedebildiğimi fark ettim: Gerginlik, duygular... Bazı insanların bir anda yaşlandığını görürsünüz, bu strestir. İşte ben de yedi yıl kadar önce bir anda işimi bıraktım, işsiz kaldım yani! Sonra kuaför olan bir müşterim vardı. Ona, defilelere çıkmadan önce mankenlere masaj yapmak istediğimi söyledim. Kabul etti ve o hafta sonu Hüseyin Çağlayan defilesine gittik. Sahne arkasına yere bir mat serdim ve her modele 3’er dakika masaj yaptım. Bir gün tesadüfen Kate Moss’a bu masajı yaptım ve resmen çıldırdı! Yani bayıldı! Yüzüne baktı ve ’Aman Tanrım, şu kızın yaptığına bakın’ diye çığlık attı. O andan itibaren bütün fotoğrafçılar, sahne arkası görevlileri peşime düştü ve ’Her zaman gelebilir misin’ dediler. Çünkü bu çok yeni bir şeydi ve bir anda Missoni, Prada, Yves Saint Laurent defilelerinde buldum kendimi! Gisele ve Naomi en iyi müşterilerim oldu.'

Bundan sonra hayatı değişen ve ünlü bir kadın haline gelen Anastasia, 3,5 yıl önce OLAY ile çalışmaya başlamış.

Yaptığı işe ne ad verdiğini sorduğumda 'yüz uzmanıyım' diyor. Bunu şöyle açıklıyor: 'Bu bir yenilik. Ben farklıyım, çünkü reiki ve kronal sakroterapi kullanıyorum, yani başa yaptığım masajla sinir sistemini rahatlatıyorum... Cildinize dokunmalısınız, duşta güzel kokulu bir yağla kendinize masaj yapmalısınız, bunlar ruh halinize iyi gelecektir. Yani bir kremi alıp yüzünüze sürmekle hayatınızda hiçbir şey değişmez. Ne kadar pahalı olursa olsun! O yüzden yüze temizleme ve nemlendirme sırasında yapılan masaj çok önemlidir. Cildinize masaj yaparken unutmamanız gereken üç önemli nokta:

1. Yüzdeki kemikler: Çene, elmacık ve alında bulunur. Kulak arkasına kadar derin masaj yapılmalıdır.

2. Sıvı: Yanaklar ovuşturulmalıdır.

3. Epidermis: Bütün yüze kremle masaj yapılmalıdır.'

Reiki ile cilt bakımı

Sekiz yıl önce reiki vermeye başlamış. Reiki ve cilt bakımını nasıl birleştirdiğini sorduğumda, cevabı 'Kendiliğinden, doğal olarak' oluyor: 'Elimi birinin yüzüne koyduğum an oluyor. Reiki, çok güçlü bir enerji. Doğru olarak reiki vermek isterseniz başarılı olursunuz. Yani birisi benden randevu aldığında, ’bu kadının yardıma ihtiyacı var, en iyisi reiki göndereyim’ diyerek yapmıyorum bunu. Herkese yapıyorum.'

Peki acaba güzelliğin tanımı ne Anastasia için? 'Kendini iyi hissetmektir' diyor: 'Eğer kendinle ilgili bazı sevmediğin şeyler varsa bile bunları sevmeyi öğrenmektir. Olduğun gibi mükemmelsindir. Fiziksel olarak yapılabilecek şeyler vardır kendini iyi hissetmek için; iyi kremler kullanmak, iyi beslenmek, güzel seyahatler yapmak, iyi arkadaşlara sahip olmak, sevgi ve bol bol gülümseme. Her gün aynada kendinize gülümseyin. Unutmayın ki aynadaki yansımanız size gülümsemezse, dünya da size gülümsemez! Siz, nasılsanız, insanlar da size karşı öyledir. Bu, benim için güzelliktir.'

Holistik yaşamın bütün dünyaya hakim olduğunu, bununla ilgili ne düşündüğünü de sordum Anastasia’ya... Açıklaması şöyle: 'Her yerde savaş var. İnsanlar kendilerine dönüyorlar ve 'bunlarla nasıl başa çıkabilirim'in cevabını arıyorlar. Doğu’ya yöneliyoruz, çünkü bunun cevabını doğal yollardan verebiliyor. Oysa Batı çok materyalist. Sonuç olarak Doğu Batı’ya, Batı Doğu’ya ihtiyaç duyuyor. Ancak böyle denge kurulabiliyor.'

Ben, yine güzel bir insan tanıdım; yenilerinde buluşmak üzere...

Güzelliğinizi nasıl korursunuz?

Kendinize bir kadın olarak vakit ayırın. Bu çok gizemli ve erkek olmaktan çok daha güçlü bir his!

İyi bir nemlendirici edinin.

Masaj için birkaç dakika ayırın ve kreminizi bu masajla yüzünüze sürün.

Bol su için.

Zeynep Bölükbaşı
Hürriyet

Geri