Rimel sürme teknikleri öğretecek arkadaşlar var mı?

• Konbuyu başlatan Bulutlaraozlem
  • Başlangıç tarihi
B

Bulutlaraozlem

Forum Okuru
Rimel sürme teknikleri öğretecek arkadaşlar var mı?

Rimel sürme yöntemleri melek kadınlar kulübü rimel sürme teknikleri forum'da.​

Hanımlar ilk kez makyaj yapmaya başladım ve rimel sürme ve eyeliner çekmekte sıkıntı çekiyorum hele ki eyeliner çekmek bir işkence. Bu kadınlar ne çekiyormuş ya diyorum bazen. Neyse kızlar bana rimel sürme yöntemleri teknikleri neyse ogretebilir misiniz acaba? Nasıl kirpikler dolgun ve güzel görünür?

Merhabalar
Makyaj yapma inceliklerini bilirseniz işiniz kolay olacaktır elbette. Rimel sürmek makyajın sırasını bilmek kusursuz bir makyaj yapmak için önemli noktalardır. Rimel sürmek de en az makyajın tamamı kadar önemli bir noktadır. Kirpiklerin görünümü aslında makyajda yüzünüzde görünen merkezi alanlardan biridir. Kirpiklere kusursuz rimel nasıl sürülür size anlatalım. Takma kirpik etkisi deniyor ya tıpkı profesyonel bir rimel sürme nasıl yapılır bakalım.

Rimelin fırçasını çıkarmadan önce elinizle rimeli yumuşatın. Rimeli kirpiklere sürerken özellik olarak zigzag hareketler yaparak sürmeniz tüm kirpikleri kaplayacak şekilde olacaktır. Bu sayede kirpikler tel tel ayrılır her kirpik kendi başına uzun uzun olmasını sağlar. İlk sürüş sonrası biraz rimelin kurumasını bekleyin ve sonra ikinci katmanı sürün bu daha dolgun görünmesini sağlar kirpiklerin.

Dilerseniz aşağıdaki yazımızdan da "rimel nasıl kullanılır" bu yazımızı inceleyebilirsin rimel sürme konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Geri