Sabah kahvaltıda yapılabilecek kolay hamur işleri tarifleri arıyorum

• Konbuyu başlatan Saadet6666
  • Başlangıç tarihi
S

Saadet6666

Forum Okuru
Sabah kahvaltıda yapılabilecek kolay hamur işleri tarifleri arıyorum

Sabah kahvaltıda hamur işleri melek kadınlar kulübü kahvaltılık hamur işleri kolay forum'da.​

Kızlar evde yapabileceğim hamur işi arıyorum özellikle kahvaltıda biz beş kişilik bir aileyiz çocuklar hamur işini çok seviyor özellikle kahvaltıda çayın yanında hamur işleri çok aranıyor değişik kolay olacak şekilde sabah kahvaltıda hamur işleri tarifleri verirseniz çok sevinirim. Gerçi 10'da çok pahalı olmuş ama her gün her gün yumurta yemiyor çocuklar kolay basit olabilecek az malzemeli hamur işi tarifi verirseniz iyi olur.

Merhabalar
Kahvaltıda yapabileceğiniz harika hamur işleri tarifleri var aslında artık biliyorsunuz ki YouTube Instagram buralar bu tür tarifler için harika yerler ben bile bazen defterimden bakmadan aklımdakiler den vazgeçip girip YouTube'dan değişik güzel hamur işleri tarifleri alabiliyorum değişik oğlunda çocuklar gerçekten hoşlarına gidiyor orası doğru size pratik çok güzel bir tarif vermek istiyorum internetten öğrenmiştim ve sık sık ben de yapıyorum hem kolay hem de uğraştırıcı değil çok lezzetli yumuşacık.

"Sabah kahvaltısı için hamur işi tarifi"​

• 2 su bardağı un
  • 1 su bardağı süt ılık olacak
  • Bir paket kabartma tozu
  • Yarım tatlı kaşığı tuz
  • İçi için beyaz peynir maydanoz, patates ya da kıyma dilediğinizi tercih edebilirsiniz
  • Unu büyük bir kaba alın içerisine tuzu harmanlayın kabartma tozunu ve ılık sütü de yavaş yavaş ekleyin güzel bir hamur yoğurun. Hamur güzelce yoğurduktan sonra pürüzsüz kıvama gelince bezelere ayırın genelde ben 8 tane beze çıkarıyorum küçük küçük açıyorum büyüklüğüne siz karar verebilirsiniz 15 10 dakika dinlendirdikten sonra hamurunuzu tabak büyüklüğünde açıp içerisine iç harcını koyup yağsız teflon tavada arkalı önlü kızarana kadar pişirin piştikten sonra tereyağı ile yağladığınız da çok lezzetli bir hal alıyor.
Akşamları çayın yanına bir şeyler arıyorsanız aşağıdaki linki incelemenizi yeterli olacaktır "akşamları çay yanına pratik tatlı tarifleri istiyorum kızlar" konumuzda tatlı tarifleri bulabilirsiniz.

Geri