Saç kepeği çözüm önerileri bekliyorum hanımlar

• Konbuyu başlatan Filiz kılıç
  • Başlangıç tarihi
F

Filiz kılıç

Forum Okuru
Saç kepeği çözüm önerileri bekliyorum hanımlar

Sac kepeği çözüm melek kadınlar kulübü saç kepeği kesin çözüm forum'da.​

Saçlarımda aşırı bir kepeklenme oldu saclarim küt ve dalgalı acaba son aldığım şampuanla mı ilgili bu kepeklenme bilemedim ama sizden yardım istiyorum saç kepeği çözüm önerileriniz nelerdir? Kepeklenmeye ne çözüm olabilir? Çok itici ya hele kadında kepek olması çok itici bence. Çok pişman oldum şampuanımı değiştirdiğim için. Kepeklenmeye karşı doğal cozumler önerileri de alabilirim?

images (21).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Saçlarda kepek neden olur? Köpekler dediginiz gibi sampuan değişimi, stres, vitamin eksikliği nedenlerdir. Hem sosyal hayatı hem de insanın özgüvenini etkileyen bir sorundur kepek. Ayrıca saçlarda bulunan kepekler kaşıntıya da sebep olabilmektedir. Kepekten kurtulmak için bazı önerilerde bulunacağım. Kepek sorunu hayatımızın bir alanında uğrayabileceğimiz bir sorun maalesef.

Kepeğe iyi gelen şeyler nelerdir?​

• Şampuanınızı doğru tercih etmelisiniz özellikle içeriğinde çinko pirit, salisilik asit, selenyum sülfit, ketokonazol, kömür katranı içerikli şampuanlar kepeğe iyi geldiği bilinir.
  • Çay ağacı yağı kepek belirtilerini hafifletir
  • Hindistan cevizi yağı egzama kepek gibi sorunları azaltır
  • OMEGA 3 alımını artırmak kepeklere veda etmenizi sağlar
  • Probiyotik alımını artırın

Kepek için hangi doktora gidilir?​

Kepek eğer kaşıntıya sebep olmaya başladı ise ve kepekler çok aşırı ise, kafa derisi kızarıyor yanda şişmiş ise, kepek sorununa denedikleriniz ile çözüm bulamadıysaniz bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.

"En iyi kepek şampuanı hangisi" başlıklı yazımızı da aşağıdaki linkten yazımıza ulaşabilirsiniz. Hangi şampuan kepek için faydalı görebilirsiniz.

Geri