sahabenin peygamber ve allah aşkı ...

asiruki

Aktif Üye
Üye
sahabenin peygamber ve allah aşkı ...
hepimiz peygamberimiz hakkında bişeyler biliriz mutlaka.. peki sahabileri hakkında bilgileriniz varmı? sahabilerin peygamberimize baglılığı, sadakatı aşkıı... ki daha dünyada iken allah c.c onlara cennet müjdesi vermiştir..

size gözlerinizi ve yüreğinizi dolduracak güzel bişey anlatıcam ;

"peygamberimiz s.a.v birgün bi yüzüğünü abubekir a.s vermiş ve içine "lailaheillallah" yazdırılmasını istemiş. ebubekir a.s yüzügü bir yardımcısına verip "buna
"lailaheillallah muahmmedün resulullah"yazdırın demiş.. yüzük yaptırılmış peygamberimize getirilirken allah c.c cebrail a.s ma emir vererek "GİT O YÜZÜGE "lailaheillallahmuahmmedün resulullah ebubekiri sıddık" YAZ.." demiş.. yüzüğü gören ebubekiri a.s yardımcısına " bu ne ben sana böylemi yaz dedim şimdi peygamberime ne derim ben" diye telaşlanmış.. tabiki peygamber efendimize cebrail a.s tarafından çoktan haber getirilmiş :D ebubekiri a.s çekine çekine peygamberimize yüzüğü uzatır peygamberimiz ebubekiri sıddıkın üzüldüğünü görünce dayanamamış durumu anlatmış.. " YA EBUBEKİR,, SIKILMA LAKİN O YÜZÜĞE O YAZIYI YAZDIRAN SEN DEĞİLSİN ALLAH C.C DÜR. CEBRAİL A.S MA EMİR VERMİŞ " YÜZÜKTEKİ YAZIYI DEĞİŞTİR LAKİN BENİM ADIMLA RESULÜN ADININ AYRI YAZILMASINA GÖNLÜ RAZI OLMAYAN EBUBEKİRİN ADINI BEN NASIL RESULÜN ADINDAN AYIRIRIM DEMİŞ ... bunu duyan ebubekri sıddık gözyaşlarına bboğulmuşşş .... rabbim bizi onlara layık ümmet eylesin işallah ....

Geri