Sezaryen mi normal doğum mu hangisi daha iyi

R

Ruhatxcvcx

Forum Okuru
Sezaryen mi normal doğum mu hangisi daha iyi
Normal doğum mu sezaryen mi daha sağlıklı hangisi daha riskli

Merhaba

34 haftalık hamileyim , hamilelik ve doğumla ilgili bir sürü yazı okuyorum sezaryen olanlar normal doğum yapanlar . ben bir karar veremedim hangisi daha sağlıklı hangisinde risk daha az hangisi bebek için daha iyi o kadar çok anlatan var ki sezaryen oldum çok rahat bir doğum oldu diyenler de var doğum sonrası çok sıkıntılı olduğunu söyleyenler de var hangisini önerirsiniz hangisini olmalıyım normal doğum mu sezaryen mi

Merhaba Ruhat

Hamilelik konusun da en popüler soru bu olsa gerek çünkü hamile anne adayı doğum yaklaştıkça doğum heyecanı da başlar ve acaba sezaryen mi normal doğum mu soruları anne adayını düşündürür bu gayet normal. Her ikisini de yaşamış bir anne olarak sana tavsiyem normal doğum olacak çünkü bebek içinde anne içinde normal olan bebek fizyolojisine anne fizyolojisine en uygun olan normal doğum. Normal doğumda riskler olsa da anne ve bebek için en sağlıklı olanıdır. Sezaryen de bu riskler minimize edilmiştir ama normal doğum da olduğu gibi anne normal yaşantısına hemen dönemez bu 3-4 gün süre alır ve en az 6 ay ağır bir şeyler kaldıramaz ameliyat dikişleri ağrı sancı yapabilir . Normal doğum da anne bebek teması ve duygusal bağ hemen kurulduğu gibi sezaryen doğumda bu biraz süre alabilir, normal doğumda anne bebeğini hemen emzirebilir ama sezaryen de bu süre alabilir. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa normal doğumda rutin riskler dışında önemli bir risk yoksa kesinlikle normal doğumu öneriyorum sezaryen doğum keyfi alınacak bir karar olmamalıdır ,sezaryen doğum insan fizyolojisine müdahaledir mecbur kalınmadıkça tercih edilmemelidir. Sağlıklı bir doğum diliyorum . Aşağıda ki linkler de yorumlar ve bilgiler mevcut faydalanabilirsin.

Geri