Sıcak şarap nasıl yapılır evde tarifi nedir?

• Konbuyu başlatan Yoglu.melik
  • Başlangıç tarihi
Y

Yoglu.melik

Forum Okuru
Sıcak şarap nasıl yapılır evde tarifi nedir?

Sıcak şarap nasıl yapılır melek kadınlar kulübü sıcak şarap nasıl olur forum'da.​

Arkadaşlar sıcak şarap nasıl yapılır merak ediyorum uzun zamandır evde yapmayı deneyeceğim. Arkadaşlar tavsiye ettiler herhalde şarap ile birlikte değişik aromalar ile yapılan bir icecekmis harika diyorlar. Ben denemedim evde denemeyi de istiyorum açıkçası. Acaba sıcak şarap nasıl yapılır tarifi var mı sizde?

Merhabalar
Dilerseniz öncelikle belki sıcak şarap nedir bunu bilmeyenler olabilir bunu açıklayalım. Sıcak şarap aslında bildiğiniz şarap içine değişik aromalar ekleyerek tekrar kaynatmak. Daha fazla açalım isterseniz. Sarap içmeyi sevenler biraz daha fazla aroma ekleyerek şarabın tadını güzelleştirebiliyorlar. Size bir sıcak şarap nasıl yapılır tarif vermek istiyorum şuan hemen aşağıda görebilirsiniz.

"Sıcak şarap nasıl yapılır"​

• 2 adet elma
  • 1 adet portakal
  • 1 adet ayva
  • Karanfil
  • 1 çubuk tarçın
  • Muskat
  • Yıldız anason
  • 1.5 su bardağı su
  • 1 çay bardağı şeker
  • Bir miktar kırmızı şarap
Elmanin kabukları doğranır ve küp küp elmalar doğranır. Portakalın kabukları soyulur ve suyu sıkılır. Elma ve portakal kabuklari kenara konulur. Ayvayı ortadan ikiye bölüp karanfilleri üzerine saplayin. Elma portakal ve ayva meyve kabukları hepsi birlikte bir tencere içine alın. Meyvelerin üzerine muskat, anason ve tarçın konulur. Üzerine şeker ve su konur ve kaynamaya bırakılır. Kaynamaya başlayan su içine şarap da eklenir. Ama fazla kaynatmamak gerekiyor alkolün ucmamasi icin. Sıcak şarabı bu şekilde sıcak sıcak servis edebilirsiniz meyve kurabiye peynir ile birlikte.

Dilerseniz evde "ice tea nasıl yapılır" bunu da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. İce tea sevenler hemen inceleyebilirler.

Geri