şipşak menüler!!!

güzel bir konu olmus..buzdolabina artik çok sey önceden yapip hazirlaniyor özel kaplar var buzluk icin ne koku geçiyor ne de buzlanma oluyor..
biz genelde taze sebze ve meyve bulundururuz...

valla annem yazdan çilek bile atmıştı dondurucuya... kış ortasında harika çilek reçeli yaptık :D:D annişte pek hamarat maşallah ucundan bende kapmışım ama annem çakmasın diye belli etmiyorum :D:D hahaha

Canım güzel bir konu olmuş:)Ben dondurucuya attıklarımla başlayayım bunlar bir misafirim geldiğinde acilen yapacağım hazır yiyeceklerim.Çok kolayıma geliyor böyle.Herşey şipşak.

Ben her kış olduğu gibi bu kış da taze fasulye haşlayıp dondurucuya attım.Çok pratik oluyor.

Milfüy hamuru mutlaka bulunur dolabımda.Normal yufka alırım sigara böreği yapıp poşetleyip atarım dondurucuya.

Kuru fasulye ve nohut haşlayıp attım.Bir misafirim geldiğinde şipşak hazır:D

Patlıcan attım,hem kızartmalık hem karnıyarıklık hemde türlülük vs.Bir misafirim geldiğinde sıcak suyun içine poşetiyle koyuyorum iki dk da çözülüyor.Hemen pişirip servis yapıyorum

Kayınvalidem de tarhana yapmış bana sağolsun onu hemen hazır çorba gibi tencereye koyuyorum su ve bitti:D

Et,kıyma ve tavuğu yemeklik oalrak poşetliyip koyuyorum.Küçük küçük dolap poşetleriyle hem kolay hemde pratik oluyor

Tavuk alınca heme temizleyip düdüklüde haşlıyorum ve dolap poşedine sarıp dondurucuya atıyorum.Suyunuda dondurucu şişeleri var onlara doldurup koyuyorum donmuyor bile.Misafirim geldiğinde hemen tencereye boşaltıp ısıtıyorum ve pilav yada çorba artık en yapıcaksam yapıyorum.Lezzetinden birşey kaybetmiyor.

Yazın topladığım vişneleri bir güzel ayaklayıp dondurucuya attım misafirim gelince hemen tencere atıp kaynatıyorum bol su ve şekerle çok lezzetli bir meyze suyu oluyor:):):)

Yaprak dolması sardım poşetleyip dondurucuya koydum msaifirm geldiğinde hemencik şipşak hazır:D
Birde lahana ddolması yaptım oda var:D:D

Dondurucu dışında kavanozlara melemen yaptım güveç vs yemeklerimde kullanıyorum ahrika oluyor.

Benden şimdilik bu kadar benim şipşak menülerim bunlar:):)

Etraftan duyumlarım olursa paylaşırım sizlerle:):):)

meçhul tebrik ediyorum seni gercekten keske benimde bunları yapabilicek vaktim olsa afacan oglumun pesinden koşturmaktan gündelik yemegi anca yapıyorum :ohoh:

Geri