Sizi gidi siziiiii

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Sizi gidi siziiiii
sibel can son resimleri sibel canın son hali can hali yeni canın fotoğrafları
İşte şöhret dünyasında şöhreti yakalayıp kendini kanıtlayan ünlülerin bazıları ilkokulu bile bitirmeden eğitim hayatını sona erdirmek zorunda kalmış.

Şansları yaver gitmeyenlerde çoğunlukta tabiki. Eğitim ve Öğretim işini asla şansa bırakmayalım. Gereken önemi gösterelim.

Ben bazıları için şok oldum açıkçası hiç bilmiyordum. Çok şaşırdım yani.

meleklermekani1-5624.jpg

EBRU GÜNDEŞ:Tanrı Misafiri ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Gündeş ilkokul mezunu. Diplomasını aldıktan sonra ailesine katkıda bulunmak için konfeksiyon atölyesinde çalışmak zorunda kaldı.

SİBEL CAN: Can ilkokul mezunu bile değil. Ekonomik zorluklar
yüzünden 12 yaşındayken okul hayatına son vermek zorunda kaldı

Kimbilir adlı şarkısıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Kibariye, okuma yazmayı öğrendikten sonra yaptığı bir röportajda "okumamış insanları çok eziyorlar" diyerek okuma- yazma öğrenmeden önceki ve sonraki hayatını şöyle anlatmıştı: "Okumamış insana gülmemek lazım. Gelen çiçekleri okuyamadığım zamankomplekse giriyordum. Ala ne yaptım biliyor musunuz hırslandım. Hiç kimse bana okuma -yazmayı öğretmedi.Heceledim. Harfleri tanıyordum ama birleştiremiyordum. Sonra çalışa çalışa öğrendim. Affedersiniz, hani bir zamanlar erkek tuvaletine giriyorken şimdi kadın tuvaletini bulabiliyorum. En önemlisi çocuğumun ilaçlarını okuyabiliyorum." dedi.

YILDIZ TİLBE: Kendine özgü yorumuyla müzik dünyasında yer edinen Tilbe de ilkokul mezunu

PETEK DİNÇÖZ: O da ilkokul mezunu. Liseyi dışarıdan bitirdi

HÜLYA AVŞAR: Ortaokul mezunu. Lise eğitimine devam etmek yerine
evlenmeyi tercih edenlerden.

FATMA GİRİK: İlkokulu bitirdikten sonra Cağaloğlu Ortaokulu'na devam ediyordu, ancak ailesine yardımcı olmak zorunda kaldığı için eğitimini ikinci sınıfta sonlandırdı.

TÜRKAN ŞORAY: Feriköy İlkokulu'nu bitirdi.

Bunları okumadılar ama yinede bir yerlere geldiler diye eklemedim. Tam olarak ne demek istediğimi ve neden okumuş olmamız gerektiğini Kibariye ne güzel anlatmış. Çocuğumun reçetesini okuyabilirim diyor.Her zaman şansınız yaver gitmeyebilir. Bu hatunlar birilerine tutunarak ayakta kaldılar benim şahsi fikrim. Çünkü eli uzatılmayan ve hiçte layık olmadıkları şekilde ölen o kadar film artistimiz varki. Çocuklarımızı okutalım. Okumanın önemini anlatarak bilinçli okutalım ama. Her zaman yanlarında olmayacağız belki. Ayakta durmayı öğrenmelerini sağlamalıyız.

kibariyeyi biliyordum ama diğerleri şok etti beni.hayatın zorlukları bazen insanları hiç istemedikleri bazı durumlara mecbur ediyor.sağol paylaşım için..

Geri