Solaklar Daha Zeki Oluyor

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
Solaklar Daha Zeki Oluyor
solaklık ve zeka solakların zekası solaklar daha mı zeki atatürk solak mıydı atatürk solak mı
82022.jpg

Solakların sol kulakları daha iyi işitiyor, daha iyi işiten sol kulak da matematiksel başarıyı olumlu etkiliyor.

Sol ellerini kullananların sol kulaklarının daha iyi işittiği, daha iyi işiten sol kulağın da matematiksel başarıyı olumlu etkilediği bildirildi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şenol Dane, "Üniversite Matematik Bölümü Öğrencilerinden İşitme Süresi ve Göz Kayma Derecesi ile Non-Verbal Zeka Arasındaki İlişki" konulu çalışmayı Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Çetin Doğar ve Yrd. Doç. Dr. Arif Dane ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden 36 erkek ile 34 kız öğrenci üzerinde araştırmayı gerçekleştirdiklerini anlatan Prof. Dr. Dane, sol kulak işitme sürecinin solaklarda sağ ellerini kullananlara göre anlamlı derecede yüksek olduğunu belirlediklerini ifade etti. Prof.Dr. Dane, "Araştırmada sol kulak işitme süresi artıkça zeka puanının arttığını ortaya koyduk" dedi.

Yapılan çalışma ile matematiksel başarıda sol kulağın işitmesinin sağ kulaktan daha önemli olduğunu kaydeden Dane, şu bilgileri verdi:

"Sol elini kullananların sol kulakları, sağ elini kullananların sağ kulakları daha iyi işittiğini belirledik. Ayrıca sol kulak işitme süresi arttıkça matematiksel zekanın arttığını ortaya çıkardık. Bu sonuçların ışığında işitmenin hatta özellikle sol kulak işitmesinin matematiksel başarı açısından önemli olduğunu söylenebilir. Kısacası solakların non-verbal zeka açısından sağ ellerini kullananlara göre avantajlı olduğu söylenebilir."

Cevap: Solaklar Daha Zeki Oluyor

konu bilgi deposu bölümüne taşınmıştır

işin çok enterasan tarafı benim oğlum hem sol hemde sağ elini kullanıyor neden öyle yaptığını sordugumda bir elim yorulunca diğerini kullanıyorum diyor :)

sen bence solakların özelliklerine bak öyle konuş azın açık kalır tek kelimeyle mükemmeller
aaaa ünlü insanlar dersen :
DÜNYACA ÜNLÜ SOLAKLAR

Albert Einstein

Mozart

Barack Obama

Bill Gates

Bill Clinton

George H.W. Bush

Eminem

Beethoven

Napolyon Bonapart

Leonardo da Vinci