SORU : Prezervatifle hamile kalınır mı

A

Ayşegül<<<>

Forum Okuru
SORU : Prezervatifle hamile kalınır mı
Prezervatifle hamile kalınır mı hamile kalanlar var mı PREZERVATİF ile hamile kalmak mümkün mü kızlar ?

Selam

3 yıllık evliyim eşimle doğum kontrol yöntemi olarak prezervatif kullanmayı tercih ettik eşim prezervatif kullanıyor henüz çocuk sahibi olmak istemiyoruz ama zannedersem gelecek sene çocuk sahibi olmak istiyoruz ama bir sene sonra tabi. şimdi benim Sorum şu benim adetim yaklaşık 1 hafta gecikti caba hamile miyim diye kendi kendime sorar oldum Daha önce benim hiçbir şekilde adetin bu şekilde geciktiği olmadı prezervatifle hamile kalınabilir mi eşimle en son yaşadığım İlişkiden sonra Adetim de ciddi bir gecikme olduğunu düşünüyorum Bir hamilelik olmasından şüphe ediyorum acaba prezervatif kullandığımız halde hamile kalmış olabilir miyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Prezervatif doğum kontrol yöntemi olarak sıkça kullanılan bir yöntem olsa da prezervatifle hamile kalınır mı sorusu na verilebilecek en güzel cevap hamile kalma ihtimali vardır fakat büyük ihtimalle hamile kalma mısınızdır diyebilirim ama sizin hamileliğinizin olup olmadığını öğrenebilmeniz için önce test yapmanız gerekir bence bir test yapmanızda fayda var.

İlişki sırasında prezervatifin yırtılması ya da İlişki sonrasında prezervatif çıktıktan sonra tekrar bir ilişkiyi vesaire gibi ihtimaller insanın aklına hamileliği getirmesini normaldir denilebilir. Normal şartlarda prezervatifle hamile kalmak pek de mümkün değildir . Ama dediğim gibi bir takım kazaların olması ya da farkına varılmaması gibi bazı şeyler yaşıyorsanız ya da yaşadıysanız hamile kalma riskiniz vardır. Bunu en iyi, bir test yaparak öğrenebilirsiniz bence çok fazla düşünmeyin. Eczaneden bir gebelik test kiti alıp idrarınız da hamile olup olmadığınızı test edebilirsiniz.

Aşağıdaki linki de incele tatlım

Geri