Spiral takılı olduğu halde hamile kalınır mı

Ö

özgür99

Forum Okuru
Spiral takılı olduğu halde hamile kalınır mı
Spiral takılı olduğu halde hamile kalma ihtimali var mı

Selam kızlar

27 yaşındayım 2 yaşında bir kızım var ve 6 ay öce spiral taktırdım , 2 haftadır adet olmuyorum içime bir kurt düştü acaba hamilemiyim diye ama spiral olmasına rağmen hamile kalır mıyım , spiral olduğu halde hamile kalan var mıdır sorum bu ama asıl sorum eğer hamile isem spirale rağmen hamileliğim sağlıklımıdır yani bebek sağlıklı mı gelişiyordur yoksa spiral bebeğin gelişimini olumsuz etkiler mi

Özgür selam ,

Senin bu yazını okuduktan sonra spiral takılı olduğu halde hamile kalınabileceğini biliyordum ama bunun istatistiksel bir yüzdesi araştırayım dedim ve karşıma beni güldüren bir tebessüm ettiren bir video çıktı Abd de bir kadın doğum yapıyor ve bebek dünyaya annesinin taktırdığı spiral elinde doğuyor birincisi senin sorunun cevabı bu olsa gerek :) spiral yüz de yüz korur diye bir şey yok yani bunu bilmelisin ikincisi ve bana göre daha önemlisi spiral takılı ve hamile kalınca bebeğin gelişimini etkiler mi evet bunda risk var 6-8 haftalıkken spirali çıkarttırmak da risk taşıyor kanama filan olabilir buna doktorun karar vermesi gerekiyor.tatlım sen öce bir test yaptır bence hamileysen de bir doktora git lütfen.

Geri