Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi?

Uzman SühaN

Administrator
Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi?
spiraille hamile kalan varmı,spiraille hamile kalmanın bebeğe zararı olurmu,sipiraille hamileliğin sakıncaları,spiraille gebe kalma hakkında bilgiler

Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi sorusu için endişe duymanıza gerek yok çünkü zaten bir etki etmediği için hamile kaldığınızı gözlemliyoruz. Dolayısı ile bugün birçok yoruma baktığınızda Spiral varken gebe kalanların yorumlarını okuyabilirsiniz. Elbette bu yöntem oldukça kuvvetli bir doğum kontrol yöntemi ama yine de hiçbir şey yüzde yüz koruyacak diye bir kural yok. Bu sebeple sizlerde spiral varken regl olmadığınız zamanlarda bir test yaptırarak durum kontrol ettirebilirsiniz.

s.jpg

Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi sorusunu yine doktorunuza yöneltmenizde fayda var. Hatta ilk muayene gittiğinizde zaten doktorunuz bunu almak isteyecektir. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde asla kendiniz çıkartmaya çalışmayınız. Bu işlemi doktorunuz ile yapacak ve hem de kontrol olacaksınız.

Spiral ile hamile kalanlar aslında o kadar fazla ki bu durumda kişilerin ne kadar zor durumda olduğunu gösteriyor. Sizlerde doktorunuz ile hareket etmeli ve ama bunun yanı sıra asla bir gebelik istemiyorsanız spiral kullanımın yanı sıra farklı yöntemlere de başvurmalısınız.

Rahim içi araç ( spiral ) yerindeyken gebeliğin ilk üç ayında , kanama , ateş , kramp gibi belirtilere dikkat edin.Çünkü rahim içi araç yerindeyken dış gebelik ve düşük riskini yükseltir.Bu belirtilerden herhangi birini veya birilerini görürseniz doktorunuza başvurun.Bunun yanında spiral varken hamile kalan kadınlarda erken doğum riski 3 – 4 kat daha artar

Geri