Sürtünmeli ilişki yaşadım ve ella kullandım hamile kalırmıyım?

Y

Yıldız1298

Forum Okuru
Sürtünmeli ilişki yaşadım ve ella kullandım hamile kalırmıyım?
Merhabalar ben de sürtünme ile ilişkiye girdim. Partnerimin zevk suyu vajinamın üstüne geldi ve biraz içeri girmiş olabilir. Tam yumurtlama dönemimdeydim adetim düzensizdir ama olmama 2-4 gün gibi bir süre vardı. Bir çok şey okudum bu dönemde sürtünme ile de olsa hamile kalınabileceği hakkında. İlişkiden 11 saat sonra ella kullandım hamile kalma riskim var mı sizce hızlı cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

Korunmasız her birliktelik gebe kalma açısından risk oluşturur. Korunmasız cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanımı gebelikten % 100 korumamaktadır. Bu hapı kullandığı halde gebe olduğunu rapor edenler vardır. İhtimal düşüktür fakat imkansız değildir. Mensinizde gecikme olursa tedbiren gebelik testi yapın.

Korunmasız her birliktelik gebe kalma açısından risk oluşturur. Korunmasız cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanımı gebelikten % 100 korumamaktadır. Bu hapı kullandığı halde gebe olduğunu rapor edenler vardır. İhtimal düşüktür fakat imkansız değildir. Mensinizde gecikme olursa tedbiren gebelik tetsi yapın.
Peki ya bu 10 gün içinde adet kanamam gelirse yine de test yaptırmalı mıyım ?

Zamanın da adetiniz gerçekleşirse gebelik testi yapmanıza gerek yok..
merhaba ben diğer admine de sordum size de sormak istedim hamileyken adet olduğunu söyleyenler var bu doğru mu 2 ay düzenli adet oldum bende sadmin isimli adminimiz hamileyken nadir de olsa adet olunabileceğini söyledi ama mümkün mü

zor hayatım zor belki milyonda birdir hamile iken adet olma durumu. Bunları kafanıza nereden kimler sokuyor anlamıyorum.

Geri