Süt Allerjisinin Nedeni Hipnoz İle Açığa Çıkar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Süt Allerjisinin Nedeni Hipnoz İle Açığa Çıkar
Sütlü ürünlere allerjik bir bayanın öyküsü
(Stephen Parkhill’in "healing the body using the mind " adlı eğitim kasetlerinde verilen bir örnektir.)

Alerjiler hipnotik çapalamadan başka bir şey değildir. Bunu güzel bir örneğini göreceksiniz.
22 yaşında bir kızda 2 yıl önce birden süt ürünlerine alerji başlıyor.. O kadar allerjikki, nasıl piştiğin bilmediği yiyeceklerin içinde bile süt ürünleri varsa, kendisini hastanede buluyor.
Hipnozda ilk olarak sorunun nedeni olarak 21 yaşına gidiyor. Bu pek etkileyici bulgu değil. Ama sorguluyor. İlk kez sevgilisiyle buluştuğu zaman. Bir muhallebicide buluşuyorlar.
Birçok insan var. Bu ilk nişanlısı tuhaf olmalı 2 yıllık alerjiye neden olmuş.

“ Sevgilinle bir sorunun var mı?”
“- Hayır aksine bana çok yakın hissini veriyor”
“ilginç o zaman ben 3 den 1 e doğru sayarken yaşamında sana bu şahsın doğurduğu yakınlık hissinin ilk kez hissettiğin ana gideceksin…3,2,1 neredesin?”
“ çok hareketli.çok kalabalık babamın etrafında insanlar var.. çok küçüğüm. Bebek.. neşeli bir şeyler oluyor.”
Özetle babası kendi işlettiği restoranda bir soygun sırasında öldürülüyor..Ve çocuk buna şahit oluyor.. ama ne olduğunu tam anlamıyor.. ona eğlence gibi geliyor.. Süt ürünleri dükkanında tanıştığı kişi babasına tıpatıp benziyor.. Acı olaydan sonra, psikolog annesine babasını hatırlatacak her şeyi ortadan kaldırmasını öneriyor.. böylece küçük kız babasını unutacak ve acı çekmeyecektir. Babasını hatırlatan bir kişi.. Olayı çapalayan süt ürünleri.. Birden yaşamından kaybolmuş bir babaya duyulan kızgınlığın yansıması..

Tedavide ölüm yatağı tedavisi dediğimiz yöntemle babasıyla görüştürülür.. babasının o adamdan farklılığı, o adamın da süt ürünleri ile olan bağlantısı ortadan kaldırılır. Öldüren adam affedilir.. bu bir çapadır. Alerji değildir.

Alerjik olgularda, soruna regresyon yapıldığında o maddeyi etraflarda bir yerde bulacaksınız.

Op. Dr. Bülent Uran

Geri