Sütlacımı şekeri çok olmuş ne yapabilirim kızlar öneriniz var mı?

• Konbuyu başlatan Sevginin mutfağı
  • Başlangıç tarihi
S

Sevginin mutfağı

Forum Okuru
Sütlacımı şekeri çok olmuş ne yapabilirim kızlar öneriniz var mı?

Sütlaç çok şekerli oldu ne yapmalıyım melek kadınlar kulübü sütlacın şekeri fazla olursa ne yapılır forum'da.​

Kızlar şu an akşam iftar için sütlaç tatlısı yapıyorum ama sütlacım çok şekerli oldu ne yapmalıyım bugün eşimin yeni yemeğe gelecek onun için sütlacın şekerini azaltmak için ne yapmalıyım? Sütlaç çok şekerli oldu buna önerileriniz nelerdir normalde hep göz kararı koyardım bu seferde göz kararı koydum oruçlu olduğum için sanırım tadını anlayamadım çocuğa tadına baktığımda çok şekerli olduğunu söyledi.

Merhabalar
İftar zamanları en güzel Ramazanı yaşamak kadar güzel bir zaman yok sanırım bir müslüman için. Mis kokulu susamlı Ramazan pideleri tatlılar şahane yemekler. Vallahi benim de ikizler daha yeni yeni kavrıyorlar Ramazanı çok sevdik diye imreniyorlar. Neyse sizin sorunuza dönecek olursak sütlaç çok şekerli oldu ise ben şunu önerebilirim. Ben yaptığım zaman göz kararı yapıyorum ve artık alıştığım için sanırım şekeri pirinci kıvamı oluyor seviliyor ama bence bundan sonra tarife göre yapın el kararınız yoksa mutlaka. Sütlaç çok şekerli oldu ise şunu yapabilirsiniz. İçine bir şeyler ilave etmek yerine ayrıca küçük bir tencerede yarı yarıya sütlaç yapın şekersiz ama pişince iyice diğerine ekleyin. Eğer önceki yaptığınıza süt su vs eklerseniz tadı bozulur kıvamı kaybolur belki şeker oranı tamamen yok olur. Benim dediğim yöntemle şekeri istenilen düzeye indirebilirsiniz.

Sütlaç nasıl yapılır güzel bir tarif vermek istiyorum size. Güzel bir sütlaç yapmak için kıvamı harika bir tarif mutlaka linkten tarifi inceleyin derim. Bir dahaki sefere de net garanti olur tadı kıvamı en azından :) Hemen aşağıdaki linki inceleyin ''Fırında sütlaç tarifi aranıyor'' bunu fırınlamadan da yapabilirsiniz.

Bayılırım çok şekerli sütlaca bana gönder ben onu ekmekle yerim kız :D:D

Geri