Sütü az olan anneler

F

Fadikzxcv

Forum Okuru
Sütü az olan anneler
Sütü az olan anneler ne yapmalı

Merhaba

6 aydır bebeğimi emziriyorum ama ilk doğduğundan 1 hafta sonra anne sütü yanında mamaya da başladık ama her geçen ay sütüm de azalmalar olmaya başladı bebeğim 6 aylık şimdi hiç emmiyor ben süt sağıp biberonla ermek zorunda kalıyorum ve günlük süt miktarım 90 ml. ye düştü sütümü nasıl arttırabilirim neler tavsiye edersiniz bir kaç şey denedim ama 2 gün geçiyor yine eskisi gibi azalıyor.

Merhaba Fadik

Bahsettiğin konu çok rastlanılan bir konu genel de anneler sütüün az olmasından hatta giderek azalmasından bebeğin emmemesinden yakınırlar ama zamanında doğru tedbirler alınca sütünde artar bebeğinde emer ama maalesef anneler bebek biraz ağlayınca dayıyorlar biberonu ondan sonra sütüm az , sütüm azalıyor diye yakınıyorlar. Öncelikle bebek anne memesinin itmesinin sebebi biberondur . bebeğe hem mama hem anne sütü verip emzireceksen bebek anne memesini itecektir çünkü biberondan emmek onun içi daha kolaydır bu durumda siz israrla anne memesini vereceksinz ki bebek emsin ayrıca sütü arttıran en önemli şey su bol su içecekin gün de en az 3 litre su içeceksin. Bir sürü şey öneriebilir malt içecekler vs. ama innan ki su hepsindeniyidir su içeceksin bol bol ve ısrarla emzireceksin bebek ne kadar çok emerse sütün de artacaktır.

Geri