Takı Kullanmada Püf Noktalar

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Takı Kullanmada Püf Noktalar
takılar takı
Meleklerim Takı kullanmayı çok mu seviyorsunuz? Ama nerede hangi takıyı takacağınıza karar veremiyorsunuz? İşte size bu işin püf noktaları...

yuzuk 6-1d9.jpg

Dışarı çıkmak için hazırlanıyorsunuz. Elbisenizi giydiniz, saçınızı şekillendirdiniz, makyajınız tamamlandı, ayakkabılarınızı giydiniz. Aynanın karşısına geçtiniz. Eksik bir şeyler var mı? Kıyafetlerinizi tamamlayacak aksesuarlarınızı kullandınız mı?

Doğru kullanılan bir küpe, bilezik ya da yüzük görünüşünüzü tamamen değiştirebilir. Hayatın temel prensibi dozdur ve bu aksesuarlarda da geçerlidir. Bulunduğunuz yere göre küpenizin şekli, üzerindeki taşlar ve rengi değişmelidir.

yuzuk2-359.jpg

yuzuk-1e8.jpg
buna bittim ayıldım bayıldım adeta buna cok benzer bır kolyem var bulabilsemde alabilsem bunu :)

İşyerinde aksesuar kullanmak hem de riskli hem de eğlencelidir. Risklidir çünkü bileğinize sallanan bilezikler ya da bileklikler takarsanız bilgisayarda yazı yazarken zorlanırsınız. Eğer bir de ses çıkaran bir aksesuarsa iş arkadaşlarınızı rahatsız edebilir. Eğlencelidir çünkü kıyafetinizi baştan aşağı değiştirir ve size zarafet katar

kolye-220.jpg

Ofis ortamında mücevher kullanmayı seviyorsanız en sade olanları tercih etmelisiniz. Büyük taşlı yüzükler, uzun kolyeler, sallanan küpeler çalışma ortamı için uygun değildir. İlgiyi kendi üzerlerine çekerler ve siz sönük kalırsınız.

kolye 2-ce.jpg

yuzuk5-2d2.jpg

yuzuk1-2d4.jpg

Hafta sonu gezmelerinde ya da günlük hayatınızda renkli ve büyük takılar kullanabilirsiniz. Son sezonun modası uzun elbiselerle birlikte tahta bilezikler takmak muhteşem bir uyum sergileyecektir. Çeşitli figürler kullanılmış büyük ve sallantılı küpeler, kolyeler günlük hayat için uygundur.

kolye4-8e.jpg

yuzuk4-103.jpg

yuzuk3-163.jpg

Peki, değerli takılarınızı ne zaman kullanacaksınız? Özel davetler, düğün, nişan törenleri, mezuniyet törenleri, büyük aile toplantıları, eşiniz ya da sevgilinizle çıktığınız akşam yemekleri… Gideceğiniz mekanın türü ve kıyafetinizin renkleri de önemlidir. Eğer çok iddialı bir abiye elbise giyiyorsanız, küçük taşlı mücevherler kullanın. Sade bir elbiseniz varsa taşlı takılar kullanabilirsiniz.

kolye2-10e.jpg

gerdanlik-29d.jpg

Yüz tipinize, ellerinize ve boynunuza göre takı seçmek çok önemlidir. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa top küpeler kullanmayın. Yüzünüzü daha yuvarlak gösterecektir. İnce ve sallantılı küpeler yüzünüze istediğiniz inceliği verecektir. Uzun yüzünüz varsa top ve hafif sallantılı küpelerle birlikte halka küpeler kullanabilirsiniz.

kupe-327.jpg

Elleriniz küçükse çok büyük taşlı yüzükler kullanmayın. Yüzük, odak noktası haline gelir ve elleriniz gerçekten çok küçük görünür. Elleriniz büyükse küçük yüzler kullanmamakta fayda vardı. Çok küçük yüzükler elinizde kaybolur ve varlığı fark edilmez.
Boynunuz kısaysa kısa zincirli kolyeler yerine uzun olanları tercih edin. Kelepçe modelindeki gibi boynunuzu tamamen saran takılar, boynunuzu dolayısıyla silüetinizi daha kısa gösterecektir.

Melekler Mekanı Melekleri ve Dünya Melekleri Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :) hahaha belki beğenmedim canım dediğini duyar gibiyim :D:D hahaha

Tatlım ben bu takıları hele ki o yüzükleri beğenmeyen bilmem çünkü harikalar ben bu konuyu açtıgımdan beri öyle yüzük arıyorum sağda solda adeda bayıldım ben onlara..

Geri