Tencere altını nasıl temizliyorsunuz hanımlar?

• Konbuyu başlatan Perihanim0
  • Başlangıç tarihi
P

Perihanim0

Forum Okuru
Tencere altını nasıl temizliyorsunuz hanımlar?

Tencere altı nasıl temizlenir melek kadınlar kulübü tencere dışı nasıl temizlenir forum'da.​

Bazı tencerelerim çok karardı kızlar sizler tencerelerin altını nasıl temizleyip patlatıyorsunuz? Tencere altı nasıl temizlenir? Temizlemek için hangi deteryan ve temizleme gereçlerini kullanıyorsunuz? Ben o kadar ovuyorum ama hala kirli ve parlak değil? Bu konuda tecrübeli ev hanimlarindan yardım istiyorum.

images (3).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bazen zamanla tencere altları kararıp yanabiliyor. Özellikle altları çok berbat durumda olabiliyor haliyle atıp yenisini alamıyoruz çoğu zaman uzun yıllar kullandığımız mutfak eşyalarından tencereler. O yüzden mecburen iş başa düşüyor bu kısımda. Tencere altı nasıl temizlenir? Aslında ben ciften çok memnunum bu aşamada bir de farmasinin tencere temizlemek için özel deterjanları var bunları da tercih edebilirsiniz. Bazıları da 1 çay kaşığı kadar sirke 1 çay kaşığı karbonat ile iyice karıştırıp bununla olabilirsiniz. Kolay bir yöntem daha var ki bu da zahmetsiz. Tava ya da tencereyi ocakta biraz ısıtın ısınan tencere altına yağ sökücü sıkın sonrasında hemen süngerin sert kısmı ile övün hemen lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "dibi tutan tencere nasıl temizlenir" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Bu tip konular hayatınızı kolaylaştıracak konulardır.

Geri