Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 2. Bölüm

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
söz müzik teoman 2 teoman söz müzik 2
teoman_rop.jpg

ALBÜMDE BİR ARAYA GELDİĞİNİZ İSİMLER İLE ORTAK BİR KONSERDE YER ALMAK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ PEKİ ?

O söylediğiniz harika bir şey olurdu gerçekten de. Ben çok isterdim böyle bir şeyi. Ama herkesin o kadar çok projesi var ki üzerinde çalıştığı.. Ne kadar isteseniz de kendimden biliyorum, çok isteyip katılamıyorum benzeri projelere. Bu kadar sanatçıyı toplamak zor, beni toplamak daha da zor. Zaten konser sezonu başlayınca bizler birbirimizi göremiyor olacağız. Yani konser vermek için değil, görüşmek için de zaman bulamayacağız. Ama böyle bir proje olsun çok isterim.

SİZİN KENDİ KONSER PROJELERİNİZ ARASINDA NELER VAR PEKİ ŞU SIRALAR ? SEVENLERİNİZ, TEOMAN ŞARKILARINI KENDİ SESİNİZİDEN İLK NE ZAMAN NEREDE DİNLEYEBİLECEKLER ?

Şubat sonu, Mart başı gibi 10 şehirlik bir turne planlıyorum. Özellikle sık gitmediğim şehirlere gitmekten çok büyük haz alıyorum ve bu da yine o tür bir turne olacak. Ama asıl Mayıs ve Haziran ayında çok sık konser vermeye başlayacağız.

AKUSTİK KONSERLERİNİZ VARDI, KÜÇÜK SALONLARDA ŞEHİR DIŞINDA DİNLEME FIRSATI BULDUĞUMUZ. BENZER BİR ŞEYLER VAR MI ARALARINDA ?

Ben normal grubumla söylediğimde daha çok eğlendirmeye yönelirken, akustik koserlerde belki de oturduğum için koşuşturmadığım için daha başka bir zevk alıyorum ama ikisininde yeri ayrı. Bu konserlerin de devamı olabilir ama ikisinin de yeri ayrı. Veya daha iyi gitar çalmayı öğrenirsem belki bir ara çalarım.

KONSER DVD’LERİ ÇOK REVAÇTA ŞU AN. SİZİN DE BUNUN İÇİN İYİ BİR BİRİKİMİNİZ VAR. DVD ALBÜM ÇIKARMAYI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ ?

Aslında çok istediğim birşey konser albümü. Ama ne kadar zor bir iş olduğunu bildiğimden hep ileri tarihlere atıyorum. Kendimi buna adapte etmem gerek. Ne zaman buna hazır hissedeceğim o zaman böyle bir proje gerçekleşecek.

TEOMAN BİR KONSERE NASIL HAZIRLANIR, PARÇALARINI NASIL SEÇER ?

Kendime sorduğum ilk soru şu oluyor. –Hangilerini söylemek istiyorum ?- İkinci soru ise şu oluyor; - Nasıl bir dinleyici kitlesi önüne çıkacağım – Eğlenceli bir konser ise sözlerin daha önde olduğu parçalar seçiyorum. Akustik bir konserde ise, sözlerin ön planda olduğu parçalar tercih ediyorum. Eğlendireceksek eğlendirelim diyorum hep ...

ALBÜMLE EŞ ZAMANLI YAYIMLANACAK BİR KİTAP VAR SIRADA. SÖZ VE MÜZİKLERİNİZ DIŞINDA NELER VAR İÇERİSİNDE ?

Notalar, akorlar ve bütün alt yapılar için kullanılanlar olacak albümün içeriğinde. Onlar dışında şarkı sözleri var, fotoğraflar var, bir de bunlara ek olarak benim şarkılarımı ilk yazmaya başladığımda, orada bulduğum küçük kağıtlara, peçetelere aldığım küçük notlar var. Görsel olarak da çekici bir kitap çıkacak. Albüm ile aynı döneme getirdik senkronize olacak onlar.

KİTAPLAR İLE ARANIZ İYİ. İLERİDE BİR KİTAP YAZMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ ?

Bundan evvel daha önce başladığımız ama tam olarak bitiremediğimiz “Nehir Söyleşi” dediğimiz bir kitabımız var. Onun da geçtiğimiz Eylül ayında çıkması gerekiyordu. Ama bu albüm projesi tamamlandığında, artık onunla ilgileneceğim.
Bazen kendimi müzikten çok uzak hissedip edebiyatla ilgileniyorum okuyorum, yazıyorum, çiziyorum. Bazen tam tersi, elime bir gitar geçiyor ve yazmak istediğimi şarkılara döküyorum. Ama bir kitap projesi ayrıca kafamda var.

Geri