Timsah köpekbalığına saldırdı, doğanın en vahşi savaşı

almira

Yeni Üye
Üye
Timsah köpekbalığına saldırdı, doğanın en vahşi savaşı
Avustralya’da bir nehirde balık tutan adam önce dev bir kafanın suyun yüzüne çıktığını gördü. Timsah olduğunu anladığı hayvanın ağzında köpekbalığı vardı!Avustralya’nın kuzeyinde bulunan Daly Nehri’nde balık tutan Indrek Urvet suyun yüzeyine çıkan dev bir kafa gördü. Sonra şimdiye kadar doğal yaşam merkezlerinde çalışan uzmanların bile görmediği bir olaya şahit oldu. Özellikle insanlara saldırmasıyla ünlü boğa cinsi köpekbalığı timsaha yem olmamak için direniyordu.Fakat çok geçmeden bu kanlı savaşın galibi belli oldu. Dev çenesinde tuttuğu köpekbalığını yenmeyi başaran timsah kuyruğundan başlayarak denizlerin en korkulan yaratığını öğlen yemeği olarak midesine indirdi.Urvet gördükleriyle ilgili şunları söyledi: ‘Köpekbalığı ağzını açtığında timsahı ısıracağını sandım fakat timsah onu kıyıya çekti ve yaşam savaşını kazandı. Bu anı fotoğraf makinemle görüntüledim’ Nehrin içinde bulunduğu doğal parkın yetkililerinden Mike Heithaus konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Şimdiye kadar bir timsahın köpekbalığına saldırdığını hiç duymamıştım. Bu fotoğraflar eşsiz’.

Geri