Tolstoy diriliş ki konusu ve özetine ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan Beyazkelebek26
  • Başlangıç tarihi
B

Beyazkelebek26

Forum Okuru
Tolstoy diriliş ki konusu ve özetine ihtiyacım var

Tolstoy diriliş konusu melek kadınlar kulübü Tolstoy diriliş özet forum'da.​

Merhaba ben lise ikinci sınıftayim edebiyat hocası kitap okuyup özet çıkarmamızı istedi. Ben de Tolstoy dirilişi seçtim ama okuyamadım kitabı özeti varsa yardımcı olabilir misiniz? Tolstoy diriliş konusu ve özetine ihtiyacım var. Çok uzun bir şeye gerek yok bir sayfalık özet yetecek bana. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar
Arkadaşım aslında kitabı okusan senin için de faydalı olurdu tabi ama naçizane fikrim bu. Kitap okumak ufkunu açar beynini daha aktif yapar. Ama madem bizden bir ricada bulundum biz de bunu yerine getirelim. Tolstoy Diriliş konusunu kısaca senin için özet geçelim Tolstoy bu romanında hem aşk hem adaletle alakalı hemdin konusunu ele almıştır. Öncelikle hukuk sisteminin adaletsizliğini eleştirmiştir. İmkansız bir aşk öyküsü'nü de anlatırken aynı zamanda hıristiyanlığın bazı yanlışlarını ele almıştır kısacası tost bu romanda hem insanı hem toplumunu sert bir şekilde eleştirmiştir. Romanda ismi geçen katyuşa ve aynı kaderi paylaşan mahkumların yaşadıkları olayları anlatır ve bu konu hakkında eleştiriler yapar. Katyusa bir hastanede çalışırken bir insan ona sarkıntılık eder ve bir iftiraya kurban gider böylelikle bu konu yüzünden mahkemelik olur mahkeme katyusha ya ağır bir ceza verilmesi için karara bağlanır roman bu şekilde adalet arayışı içinde devam eder. Dilerseniz "Tolstoy kazaklar kitap özeti konusu"nu da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri