Tunus İşi Örgüden Değişik Patik Modelleri Sıcacık Ayaklar

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Tunus İşi Örgüden Değişik Patik Modelleri Sıcacık Ayaklar
Tunus işi örgüden değişik patik modelleri konumuzu incelerken kışın o soğuk günlerinde üşüyen ve ısıtamadığınız ayaklarınızı hatırlayabilirsiniz. Kışın terlik giy çıkar derdine son arkadaşlarım. Eğer hala patik örmeyi bilmiyorsanız sayemizde öğrenebilirsiniz belki. Daha kışa çok varken evin tüm üyelerine birer patik örmeye ne dersiniz. Terlik denen merette doğru düzgün ısıtmaz ki ayakları. İşte hem el emeği göz nuru hem ayaklarınızı sıcacık tutacak tunus işi örgü ile kendi patiğinizi kendiniz yapma zamanı. Desenlisi boncuklusu değişik örnekler var. Tunus işi örgüler son zamanlarda özellikle bebek örgülerinde de sıklıkla gördüğüm tekniklerden biri. Ama patiklerde de çok hoş duruyor. Şimdi dilerseniz ilk örneğimizle modellerimizi incelemeye başlayalım. Patiklerde boncuklar aşağıda gördüğünüz gibi patiğe renk katmış. Size de bu fikir verebilir arkadaşlarım. Tunus işi patik örmek aslında kolay tek şiş ile örüyorsunuz. Belki yavaş ilerler ilk zamanlar sıkılabilirsiniz ama yaptıkça inanın zevk duyarak yapacaksınız. Eliniz ilerledikçe değişik motifler renklerde modellerde patikler yaparak çevrenizdekilere bile hediye edebilirsiniz.

boncuk suslemeli mavi siyah tunus isi patik.jpg

kalp motifli pembe beyaz tunus isi patik.jpg

Burada birkaç model birden size alternatif olsun diye sunmak istedim. Hemen alt örnekte ise tunus işi patiğin bitmiş hali fakat henüz dikilmemiş açık halini göreceksiniz. Yazımızın en altında ise tunus işi basit bir patik yapılışını anlatımlı videomuzdan seyrederek duruma hakim olabilirsiniz.

tunus isi orguden desenli ornekler.jpg

tunus isi orguden patik modeli dikilmemis hali.jpg

Tabii birde boncukları dağınık süsleme yapmak yerine bu şekilde boncuklardan motif ortaya çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki örnekteki boncuklardan oluşturulmuş gül motifine bayıldım ben. Dilerseniz daha fazla modele ulaşabilmek için desenli tunus işi örgü patik modelleri konumuzu da inceleyerek fikir edinebilirsiniz meleklerim. Dediğim gibi yazımızın hemen sonundaki videoda tunus işi desenli patik modelinin baştan aşağıda ayrıntılı yapımını izleyebilirsiniz.

tunus isinden boncuklardan gul islemeli patik.jpg

Geri