Tüp bebek sürecinde yaşanılanlar neler yaptınız?

E

Eslisah

Forum Okuru
Tüp bebek sürecinde yaşanılanlar neler yaptınız?

Tüp bebek süreci melek kadınlar kulübü tüp bebek süreci zor mu forumda.​

Arkadaşlar biz eşimle tüp bebek yaptırmaya karar verdik. Tüp bebek süreci nasıl zor mu bu süreci yaşayanlar ne kadar zorlandınız yıpratıcı bir sürecmi? Siz nerelerde yaptırdınız tüp bebeği acaba ben başarılı olur muyum? Çok endişe ediyorum tüp bebek sürecini nasıl geçirmeliyiz atlatanlar fikirler verebilir mi?

Merhabalar
Tüp bebek süreci elbette zor ve yıpratıcı bir süreç. Ama bana kalırsa en zor kısmı bebeğinin sana tutunup tutunmadigini öğrenmek için geçen o 14 günlük süre. Günler geçmiyor sanki. Ama olmazsa dünyanın sonu gibi bakmamak da gerekiyor biliyoruz ki Allah dilerse her şey olur. İçinizi rahat tütün bu surecte stresi hayatınızdan çıkarın size tavsiyem herkesten uzak durun çünkü boş ve kendini bilmez konuşanlar olacaktır. Sizi eglendiren yerlerde bulunun ve keyif veren şeyler izleyin. Tabii beslenmenize de dikkat edin. Aşılama işleminden biraz daha meşakkatli bir süreç. Yumurtalar olgunlaşınca toplama işlemi ve labaratuvar ortamında canlı kalanları size transfer süreci başlıyor sonrasında işte beklemeler başlıyor. Dua edin içinizi ferah tutun.

Bu süreçte dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir merak ettikleriniz aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz. "Bebek yaptıracağım nelere dikkat etmem lazım" mutlaka inceleyin.

Geri