Ütü Nasıl Yapılmalı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ütü Nasıl Yapılmalı?
ütü nasıl yapılır
ütü yapmanın püf noktaları

Sevgili melekler, kadınlar için ev işi denilince en burun bükülesi iş genelde ütüdür. 2 cam fazla silinir, 1 banyo daha temizlenir belki ama ah o ütü yok mu :D:D Tabi istisnalar kaideyi bozmaz, ütü yapmayı sevenler de var ama lafımız genele. Şimdi aşağıdaki makaleyi okuyun ve kolay, düzgün ütü nasıl yapılır öğrenin...

utu-36b.jpg

• Ütünün sıcaklığını doğru ayarlayın. Ütüleyeceğiniz kıyafetin etiketine bakın.
  • Uygun hareket ve çalışma biçimini kullanın. Ortaan başlayıp dışa doğru çalışın.
  • Ütüyü sertçe bastırmanıza gerek yok. Özellikle de buharlı ütülerken! Çünkü işi yapan buharın gücüdür, ağırlık değil.
  • Ütü yaparken bir düzen oluşturun : önce yakayı ütüleyin, sonra manşetleri ve kolları, sonra arka düğme sırasını, arkayı önü ve omuzları.
  • Bütün ipeklileri tersinden ütüleyin. İşlenmiş ipler hafif nemliyken ütülenmeli, ama spreylenmemeli, çünkü lekeler oluşabilir; ham ipekler kuruyken ütülenmeli. Kadife, akrilik, fitilli kadife, işlemeli parçalar ve sentetik derilerde tersinden ütülenmeli.

ütü yapmaktan nefret ediyom ütü yapmam lazım. evim tertemi zmis gibi gardlobumu kalem gibi yaptım bazı eşyaların yerini değiştirdim. habire kendime iş çıkartıyorum şu ütüyü yapmamak için. sanki beleyince başkası yapcak.:S ütüyü icat edene hiçte dua etmiyorum. isyanlardayımmmmmmmmmm offffffffffff

Geri