Vpn ps5 te nasıl kullanılır detaylı anlatıyorum

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Vpn ps5 te nasıl kullanılır detaylı anlatıyorum

Ps5 oyun konsolunda vpn nasıl kullanılır nelere ihtiyaç var neden var ?

Değerli arkadaşalrım çok uzun yıllardan beridir tek keyif kaynağım oyun konsollarıdır. Örneğin ben Call Oft Duty oyunlarının online kısmını oynamayı çok seviyorum. Hatta bu hususta dünyanın hemen hemen her yerinden Türk arkadaşlar edindim. Geceleri bir kaç saat oynamak son derece iyi hissettiriyor bana. Peki bizler dünya oyun piyasasını elinde bulunduran ve Türkiye'ye server hizmeti vermeyen, bu bakımdan mütevellit yüksek ping ile nasıl baş edeceğiz. İşte tam da burada ps5 vpn kullanımı devreye giriyor. Nedir ne değildir bakalım istiyorum.

ONLİNE FPS OYUNLARINDAKİ YÜKSEK PİNG NASIL DÜŞER

Yukarıda belirttiğim üzere bizler Türkiye'de yaşayan oyun severler olarak yüksek ping değerleri ile oyun oynamaya alıştık. Call Of Duty Ware Zone gibi oyunlarda ya da online hemen hemen tüm oyunlarda bu ping değerleri, bizim karşımızdaki düşmanın bizi almasına sebebiyet veriyor. Düşünün Almanya'da yaşayan bir oyun sever sizinle aynı oyunda 20-50 ping değeri ile oynarken, sizde bu ping değeri en düşük 80-100 seviyesinde oluyor. Malesef şansınız yok :) Peki ping değerlerini ps5 oyun konsolunda nasıl düşüreceğiz ? Tam da burada VPN devreye giriyor arkadaşlarım.

PS5 OYUN KONSOLUNDA VPN NASIL KULLANILIR ? GEREKENLER EN İYİ VPN HANGİSİ

Değerli arkadaşlarım. Ps5 için Türkiye'de kullanılacak en iyi vpn hangisi ? Sorusuna uzun zaman yanıt aradım. Panallı olmasına karşın expressvpn satın aldım ama gördüm ki hüsrandan başka bir şey değil. O kadar reklam yapıyorlar o kadar destek olmaya çalışıyorlar ama zaman ve par kaybından başka bir şey değil. Ben oyun konsolunda kullanacaklar için bu vpn kullanılmasını asla tevsiye etmiyorum. Sorundan başka bir şey yok bağlantı kaliteleri her ne kadar yapılan araştırmalarda yüksek görünse de, iş kullanıma geldiğinde fıs diyebilirim. Kullanmayın. Ya da siz bilirsiniz çöpe atacak paranız var ise siz bilirsiniz.

Ps5 oyun konsolundan vpn kullanmak için yapacağınız araştırmalar sizlere router alma hususunda bilgiler sunuyor. Aslında doğru. Ama yazacaklarımı tam okuyup kararı siz verin. Ben bir adet ASUS AC87U router satın aldım dolap uygulaması üzerinden gerçekten güzel router. 1500 de para verdim. Öncelikle ps5 oyun konsolunu kablolu bağlamanız gerekiyor. Windows bilgisayardan HOT SPOT yapar iseniz bağlantı kalitesi iyi olmayacaktır zaman kaybı diyeyim size.

WİNDOWS BİLGİSAYAR İLE VPN KULLANIMI windowsta vpn nasıl yapılır ?

En sorunsuz çözümü buldum direkt olarak yazmak istiyorum sizlere. Dediğim gibi router aldım ama buna bu kadar para vermeye hiç gerek yokmuş. Hot Spot ile denemler yaptım ama gerekli dönüşü alamadım. Amazon sitesi üzerinden Ugreen 3.0 hub SATIN ALDIM fiyatı 300 seviyesinde ( aslında bunu da dolap uygulaması ile kullanmayan bi arkadaştan daha önceden 150 ye almıştım )

Bu cihazı Windows masa üstü bilgisayarıma bağladım. Bu arada ps5 ile bilgisayarımın arasında 1 metre yok. Dileyenler bunu Laptop cihazları ile de kullanabilirler anlatacağım. Peki hangi vpn aldım kullandım onuda söyleyim sizlere. Surfshark satın aldım arkadaşlarım. Yaptığım araştırma diyemeyeceğim. Zira bi arkadaşta vardı çok ucuz Hollanda firması olur mu derken kullandım ve harika sonuçlar aldım. Tavsiye ediyorum kullanın zira gerçekten çok ucuz aylık 2 dolar gibi bi kullanımı var.

Ps5 te Surfshark Nasıl kullanılıyor ?

Yukarıdan linkini verdiğim yerden satın aldığınızda Windowsunuz için masa üstüne yardımcı bir program indiriyorsunuz. Daha sonra bu programı kurup vpn de satın aldıktan sonra yapacağınız tek şey Ugreen cihazı bağlayarak bu cihazdan ps5 oyun konsolunuza paylaşım vermek olacaktır. Sonuç olarak Ping seviyeleri düştü.

PS5 TE PİNG SEVİYEM VPN KULLANDIM DÜŞMEDİ

Arkadaşlarım anlamanız gereken bir şey var. Ben evimde Superonline 500 mbit kullandığım halde ( upload 50 mbit ) vpn olmadan sıkıntı yaşıyorum. Vpn kullandığınızda aşağıdaki resimden de görüleceği üzere dilediğiniz bir ülkenin ( ben almanyayı tercih ediyor ve öneriyorum ) vpn servisine bağlanarak ps5 ile paylaştırabiliyorsunuz. Evet ne diyordum vpn kullandığınızda pingler düşük göstermese de artık gecikmenin olmadığını ve online oyunlarda artık adam vurabildiğinizi, kurşunun boşa gitmediğini ve karşı tarafı öldürdüğünü göreceksiniz. Pinginiz düşmemiş gösterse bile vpn kullandığınızda gecikmelerin tamamının önüne geçmiş olacaksınız. Denedim emin olabilirsiniz.

ps5 vpn ayarım.jpg

Görüleceği üzere almanyayı seçtim ve oyunda ciddi bir başarı grafiği yakaladım. Cihazların nasıl bağlanacağı ile ilgili yardım isterseniz konuya yazabilirsiniz. Youtube de bir çok video da bulabilirsiniz. Ayarlar son derece basittir. Kurulum yaptıktan sonra gerisi geliyor. Hatta bir resim daha atayım size.

Surfshark indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra resmini gördüğünüz ağ ayarları bölümünden SurfsharkWireGuard bölümüne sırası ile şunları yapacaksınız.

• Sağ klik özellikler
  • Paylaşım
  • Kulandığınız ağı seçip aşağıdaki resimdeki gib iyapmanız yeterli.
vpn ağ ayarlarım.jpg

Yardım lazım olur ise buralardayım yazın görüşelim. Sevgiler.

Geri