Vücut dışına bulaşan spermin dölleme yeteneği var mıdır ?

XxxnightXxx

Yeni Üye
Üye
Vücut dışına bulaşan spermin dölleme yeteneği var mıdır ?
Vajinaya girmeden sadece vücut yüzeyine ( göğüs, boyun vs) bulaşan spermin banyoda yıkanırken vajinaya akması durumunda herhangi bir gebelik riski söz konusu olabilmekte midir?
Teşekkürler....

Selamlar hayatım başlıklar değişik ama tam tamına üç ayrı yerde aynı soruyu sormuşsun cevap verdiğimiz halde sorun var ise o konudan yaz bize neden sürekli değişik başlık ile konu açıyor, soru soruyorsun ?

Vajina dışından bulaşan ve vajinanın içine giren spermlerde tabi ki dölleme yeteneği vardır. İlişki sırasında zevk sıvıları hem kadınlarda hem de erkeklerde spermin rahat hareket etmesi için salgılanır. Dıştan maruz kaldığınız spermler, eğer şartlar oluşmuş ise ( yumurtlama gününde iseniz olgunlaşan yumurtanız var ise ) sizi tabi ki hamile bırakabilir.

Tam bir ilişki olsun diyelim ki vajinal yolla birliktelik yaşadınız yumurtlama yapmadı iseniz yani yumurtalarınız yok ise asla hamile kalamazsınız. ( tam birleşme ve içe boşalmadan bahsediyoruz ) dolayısı ile çok çok düşükte olsa bu şartlara uyduğunuzu düşünelim hamile kalma riskiniz var tabi ki siz akıllılık yaparak ertesi gün hapı kullanmışsınız bu bakımdan ben riskin hiç bir şekilde olacağını düşünmüyorum.

Geri