Yatak odamda hangi rengi kullanmalıyım?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yatak odamda hangi rengi kullanmalıyım?
Yatak odası dekorasyonunda birbirinden güzel dekor fikirleri ile iç açıcı ortamlar yakalanabilir. Bu konuda en önemli tercih ise renk tercihiniz ile olacaktır. Birçok kişi renk seçimi konusunda kendine güvenmiyor olabilir. Eğer beni ve yazılarımı takip ediyorsanız bu konuda endişeye kapılmamalı ve fikirlerim sayesinde son derece özel bir yatak odası dekorasyonu elde edebilirsiniz. Birbirinden şık görünümleri ile resim galerimde sunmuş olduğum örnek resimler ile sizlere dekor konusunda elimden gelen yardımı yapmaya çalışacağım.
4-küçük-yatak-odaları-nicety.livejournal.jpg

Yatak odası dekorasyonlarında seçtiğiniz renkler ile odada huzur ve sıcaklığı elde edebilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin elinde. Birçok kişinin tercih ettiği renklerden oluşan üst resimde eklemiş olduğum örnek resimde de göreceğiniz üzere son derece ferah bir yatak odası ortamı gözler önüne serilmiş bulunmaktadır. Beyaz, krem, kahve, kırmızı, yeşil gibi renklerin bir araya geldiği üst resimdeki dekorda fazla koyu ton kullanılmadığı için mükemmel görünüm adeta kendiliğinden ortaya çıkmışa benziyor.

istikbal-sedef-yatk-odasi-250714-1.jpg

Son derece beğenilebilen bir örnek teşkil eden üstteki resimde de gözlerinize inanamayacaksınız. Son derece kaliteli ve kullanışlı bir yatak odası takımı ile karşı karşıya bulunduğunuz gibi kahve tonu ve kremin muhteşem uyumu bir aradadır. Aynalar ile elde edilen görünüm ise daha aydınlık bir ortam zenginliği sunumu gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Böyle bir yatak odasında uyuma fikrine birçok kişinin karşı koyamayacağına eminim.

yatakodas_61.png

Gri her ne kadar soğuk bir renk olarak bilinse de pek çok odada yumuşak etki yakalamada kullanılan bir nötr renktir. Beyaz ve krem renk ile bir araya gelen üst resimdeki gri renk kullanımı ortamı yumuşattığı gibi aydınlık ortamın daim olabilmesine adeta ortam hazırlamış. Beyaz ve gri renklerle konstrat yaratarak odanızda siz de bu tarz yumuşak dokunuşlara yer açabilirsiniz. Işık dolu bir ortam hem dinlendiriciliği hem de sizi rahat ettirici fonksiyonu ile mükemmel bir uyum alanını ayağınıza getirebilecektir.

yatakodas_63.png

yatakodas_78.png

Yatak odanızda koyu bir renge yer açacaksanız mutlaka açık renklerle kombin yapma fikrini göz önüne almalısınız. Çünkü kırmızı gibi koyu bir renk yoğun kullanılırsa ortamda iç kapatıcı role bürünebilir. Krem rengi ve kahvenin tonları ile odada beğenilebilecek bir görünüm oluşturulan üstteki dekorasyonda bazılarını memnun edebilir. Ama emin olun ben beyazın yoğun olduğu bir odadan yana kullanırdım tercihimi. Sizlere keyifli renk tercihleri diliyor ve görüşmek üzere diyorum.

Geri