Yeni yapılan fayans nasıl temizlenir

A

Aslı3333

Forum Okuru
Yeni yapılan fayans nasıl temizlenir
Yeni yapılan fayans nasıl temizlenir nelerle temizleyebilirim yeni yapılan fayanstakik beyaz lekeler nasıl geçer ne yapmalıyız ?

Merhaba

Evimizin banyoyu mutfağını yaptırdık. Ayrıca alaturka tuvalet var onu da yaptırdık. Dolayısıyla ev bir şantiye sahasına döndü .Hadi kaba pisliğini temizledik ama fayansların ve seramikleri üzerinde ki bu çimento lekelerini nasıl temizleyeceğim su ile falan deterjanla falan ovdum ama çıkmadı bunları nasıl çıkartabilirim bir fikri olan var mı .Seramiklerin üzerini bulaşık teli ile ovmayı denedim seramiklerde fayanslarda çiziyorlar bunları çizmeden nasıl temizleyebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Aslı

Ev tadilatı ne demek çok iyi bilenlerdenim . Ev resmen şantiyeye dönüyor eşyalar berbat oluyor. Her ne kadar eşyaların üzerine naylon örtsen de sağolsun ustalar çok da temiz çalışmıyorlar. Ben resmen bir hafta evde temizlik yapmıştım. Seramik ve fayansların üzerindeki o seramik artıklarını temizlemek ise başlı başına tamamen dert. Çünkü neredeyse her fayansın üzerinde çimento artığı lekesi bulunuyor . Hepsini tek tek temizlemek zorunda kalıyorsun.

Ben önce bunları kireç sökücü ile temizleyeyim diye düşündüm ama kireç sökücü fayans aralarındaki derzleri de aşındırdığı için vazgeçtim. Daha sonra elma sirkesi ile ve bir süngerle tek tek temizledim.Yarım litre elma sirkesine yarım litre su karıştırıyorsun bununla süngeri ıslatıp çimento lekelerinin üzerini siliyorsun kullandığın sünger sert olmamalı çünkü seramik ve fayansların özellikle fayansların yüzeyi yumuşak olduğu için yüzeylerini çizebiliyor kolay gelsin.

Geri