yenidoğan bebeğin burnu nasıl temizlenir

Z

Zelişasdas

Forum Okuru
yenidoğan bebeğin burnu nasıl temizlenir
yenidoğan bebeğin burnu nasıl temizlenir ne yapmalıyım

Merhaba

Bebeğim 3 günlük burnunun sol tarafı tıkalı mendille kulak çöpüyle almaya çalıştım ama alamadım sol tarafı tıkalı , bebeğimin burnunu nasıl temizlerim ne yapmalıyım , bunun için doktora gidilmez sanırım ama sol tarafı tıkalı çok uğraştım zaten uğraşırken de rahatsız oluyor ağlıyor, bebğimin burunu nasıl temizlerim yardımcı olursanız sevinirim

Zeliş merhaba

tatlım önce gözün aydın insan bebeği olunca üzerine titriyor değil mi çok farklı bir duygu . Tatlım bebeğinin burnu heptıkanacak rutin aralıklarla ve sen açacaksın aslında sorduğun sorunun cevabını bilenler a da tecrübeli anneler ne var bunda diyecekler ama iş hiç de öyle değil herşeyin bir ilki var işte bebek olunca da öyle bir çok şeyi ilk defa yapıyorsun. Bebeğin burnunu temizlemek için burun temizleme aspiratörü alıyorsun 20 tl civarındadır en fazla yanında serum fizyoloji de vardır. Eğer bebişin burnu kurumuş temizlenmiyorsa birazcık serum fizyolojik damlatıyorsun daha sonra aspiratörle çekiyorsun bu kadar. Nasıl kullanacağın zaten üzerinde yazıyordur. Diğer zamanlar da bebişin burnuu sık sık kotrol et burnunda kurumadan ve serum fizyolojik kullanmadan aspiratörle alabilirsin.

Geri