Yeşil renk ile ev dekorasyonlarındaki canlı görünümler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yeşil renk ile ev dekorasyonlarındaki canlı görünümler
Yeşil renk insana huzur verir. Bu rengi kullanarak elde edeceğiniz ev dekorasyonları sizlerin rahata kavuşmanıza yardımcı olacak dekorasyon fikirlerindendir. Ev dekorasyonunda yeşilin mucizevi etkisini sizlere kanıtlamak amacı ile bulduğum en güzel örnekleri bir araya getirip karşınıza çıktım. Vereceğim tavsiyeler ile evinizde yeşili bol alanlar yakalamaya hazır mısınız bayanlar?

banyo-renk-seçimi.jpg

Yeşili ev dekorasyonunda kullanırsam nasıl olur? Yakaladığım etki ile evin geneline hakim bir huzur elde edebilir miyim diyorsanız öncelikle üstteki resime göz atın diyorum. Yeşilin yer yer yer aldığı fayanslar, zemin dekorasyonu son derece muhteşem görünümler oluşturmuşa benziyor sizce de öyle değil mi? Psikologlara göre aklın ve bilincin rengi olan yeşil sakinleştirici etkisi ile pek çok kişinin tercihi olan renklerdendir. Ev dekorunda uzun süredir aynı rengi kullanıyor ve üzerinizde negatifliğin daim olduğu kanısındaysanız bu seneki tercihinizde yeşil renkten faydalanmaya ne dersiniz?

DekorasyondaYesil1.jpg

Yeşilin pek çok tonu arasında yer alan zümrüt yeşili bir zamanların en popüler tercihleri arasında yer almaktadır. Üstteki resimde dekor objesi olarak ya da odaların geneline hakim olarak karşımıza çıkan zümrüt yeşili son derece güzel oda görünümlerine davetiye çıkarabilmektedir. Koltuk takımlarında, duvar renginde ya da sandalyelerde beğenilen etkisi ile tercih edilebilecek olan bu renk ile ev dekorasyonlarınızda beğenileni elde etme fırsatını yakalama şansınıza davetiye çıkarmış olacaksınız.

ev-dekorasyonlari-4.jpg

İnsanlar üzerinde güven ve huzuru hissettirici rolü ile tercih olabilecek olan alttaki fıstık yeşili mutfağa ne kadar çok yakışmış öyle değil mi? Duvarında ve tezgah arası renginde tercih olan fıstık yeşili tonu ile mutfağınızda iken kendinize son derece güvenerek iş yapabilme fırsatını yakalayabileceksiniz. Böyle bir mutfakta yemek pişirme keyfini doyumsuz kılmak ister misiniz? Yeni evinizde bu tarz bir seçim ile ya da daha farklı bir yeşil tonu ile mutfakta sakinliği derinlemesine hissedin ve rahatlayarak leziz yemek sunumları ile eşinizi şımartın hanımlar:)

siyah-yesil-oturma-odasi.jpg

Yeşilin koyu tonu ile alt resimde açık tonu ile ise üst resimde gerçekleştirilen dekorasyonda şıklık elde edilmiş. Modern görünümlü üst resim şahsen benim daha çok hoşuma gitti. Açık yeşil siyah bütünlüğü ile kombin edilerek gerçekleştirilmiş olan dekoratifliğe bayıldım. Ya siz? Renk değişimi istiyorsanız bu sene yeşil diyorum baylar bayanlar!

yesilevdekorasyonfikri-1455350442pl8c4.jpg

Geri