Yeşil zeytinin tuzu nasıl giderilir

M

Meldawwww

Forum Okuru
Yeşil zeytinin tuzu nasıl giderilir
Yeşil zeytinin tuzu nasıl giderilir, çok tuzlu zeytin için ne yapılabilir

Selammm arkaddaşlar bizimkisi geçenler de yeşil zeytin almış hazır kurulmuş büyük kavanoz da, zeytinler iri ve çok güzel ama zehir gibi tuzlu bu zeytinler iyi de dedim nasıl yiyecez bilmem ne yapmalı valla öylece duruyor güzelim zeytinler yazık olacak . Zeytine bu kadar tuz mu konur ya anlamış değilim basmışlar tuzu kardeşim hiç su koymasaydın bari sırf tuzla yapsaydınız ben şimdi bu zeytinlerin tuzunu nasıl giderebilirim bilen var mı

Melda merhaba ,

Benim de başıma geldi böyle yeşil zeytin zehir gibi tuzluydu , önce bolca yıka sudan geçir bir kaç defa tuzuna bak halen tuzluysa , geniş bir kaba ılık su yap içine koy zeytinleri ve beklet eğer zeytinler çok tuzluysa bu ılık suyun içerisinde patatesleri doğra ve patatesleri suyun içerisine koy zeytinlerle beklet tabi bu bekletme süresi 1-2 gün ya da tuz oranına göre değişecektir baktın yine olmadı sirkeli su yap bu suyun içinde yeterli süre beklet baktın bundan da geçmiyor tuzu ki bence artık geçmiştir herşeye rağmen geçmediyse zeytinleri hamur işlerinde değerlendir tuz kullanmadanen son çare bu diyebilirim kolay gelsin.

Geri