Yeşillik yiyin kızınız olsun!

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Yeşillik yiyin kızınız olsun!
meleklermekani2-3876.jpg

Bebeğinizin cinsiyetini seçmek elinizde olsun ister miydiniz? The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre meyve ve sebze gibi yeşilliklerden bol tüketen kadınların kız çocuğu olma ihtimali daha yüksek.

Hollandalı bilim adamları araştırma kapsamında erkek çocuk annelerine “ küçük kız diyeti” adını verdikleri bir diyet uygulamayı önerdi. Bu diyet kalsiyum ve magnezyum değerleri açısından yüksek bir diyetti. Patates ve muz gibi potasyum açısından yüksek besinler ise sınırlandırılmıştı. Çünkü bu besinlerin erkek çocuğa neden olduğu düşünülüyordu.

5 yıllık bu araştırma sonucunda 26 kadın kız çocuğu sahibi olurken, yalnızca 6 tanesi erkek doğurdu. Kadınlardan menstural dönemlerine dikkat etmeleri ve belirli bir dönemde kalmayı seçmeleri de istendi. Ancak araştırmacılar %80’lik bir oranla kız bebek dünyaya gelmiş olmasını beslenme şekline bağlıyor.

Araştırmanın açıklaması ise şu şekilde: Beslenme şekli döllenmemiş yumurtanın dişi kromozoma daha yatkın bir hale gelmesini sağlıyor.

Araştırmalar daha da ileri bir düzeye taşınabilirse, ileride çiftler isteklerine göre belli şartları yerine getirerek çocuklarının cinsiyetini belirleme şansına sahip olacaklar.

valla ben hep çiğ köfte yedim kızım olacak inşallah gerçi onu da yanında yeşillikle veriyorlar o yeşilliklerden etkilenmiş olabilirim:D

Ya aslında bunlara pek inanasım gelmiyor.İlk oğlumda doğuma kadar hep ekşi yedim bana kızın olacak dediler ama erkek oldu ikincide ise hem tatlı hem ekşi yedim yine erkek oldu Şu an ise tavuk hariç çok şükür ne olsa yiyorum ayırt etmeden bakalım Rabbim neyi hayırlı görecek:yumurta:

anammmm bende yeşillik hastasıyım sürekli salata yiyorum.Bakalım hamiş olduğumda ne olucak ve hep bir kız çocuğu istiyorum tabi RABBİM önce hayırlı eli ayağı düzgün bir evlat versin en önemlisi bu.Bakalım hayırlısı paylaşm için tşkrler

Geri