Yumurtlama dönemi olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

Z

zahidegurbanam

Forum Okuru
Yumurtlama dönemi olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
Kızlar melekler herkese selamlar Allah'ın selamı üzerinize olsun. Ovülasyon ve yumurtlama dönemi nasıl belli oluyor noktasında biraz sorularım var bana yardımcı olacağınız düşünüyorum.

Adım eda ve ben 5 yıllık evliyim. Yaklaşık 2 aydır eşimle artık bebeğimizin olması hususunda bir araya gelerek konuştuk ve artık bebek istiyoruz. Ama ben buradaki yazan meleklere baktıkça daralıyorum. Yahu ne kadar çok çocuk isteyen ve bu çocuğa kavuşamayan anne adayları varmış aklım gitti. Şimdi beni bir korku sardı ya bende çocuk isterken sahibi olamazsam diye araştırmaya başladığım noktada karşıma siteniz çıktı ve biraz oldu sizi takip edeli. Buraya bu konuyu açmayı uygun buldum umarım çekincelerimi bertaraf edecek ve beni rahatlatacak aynı zamanda sorularımın cevaplarını alabileceğim cevaplar alabileceğim.
yumurtlama.jpg

Beyza admini özellikle hamilemiyim.org sitesinden takip ediyorum onun cevaplaması hususunu da önemle rica ediyorum. Şimdi biz eşimle Yasmin hapı kullanarak korunuyorduk ve iki ay oldu bırakalı şimdi bebek istiyoruz il dönemlerde yani ilk aylarda bu apın etkilerinin vücuttan atılmasının biraz zaman alacağını biliyorum. Şimdi özellikle eşimle yumurtlama dönemlerinde ben birlikte olmak istiyorum tam olarak adetim 28 günde bir oluyor inanılmaz düzenlidir kendimi bildim bilelide aynı şekilde bu devam edip gider.

Lütfen Beyza Adminem bana anlatır mısın neyi baz almayılım neye göre hareket etmeliyim, benim bu planlarımda bana yardımcı olmanızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

EDA

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba eda ;

Düzenli adet olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir) Ovülasyonun gerçekleştiğini vajinal akıntı + kasıklarda ağrı batma+vucut ısında artış gibi belirtilerle anlayabilirsin.Vajinal akıntın yumurta akı kıvamında şeffaf ve esnek olucak.Ayrıca tükürükten yapılan ovülasyon testlerinden kullanmanı tavsiye ediyorum.Riske girmeden net şekilde ovülasyon günlerini tespit edebilirsin.En kısa zamanda mutlu haberlerini almayı diliyorum edacım.Sevgilerimle..Detaylı bilgi için linke tıklayınız

https://www.meleklermekani.com/thre...rini-nasil-hesaplayabilir.257927/#post-961719

Geri