SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yumurtlama ( Ovülasyon ) Dönemi Hesaplama
Yumurtlama ( Ovülasyon ) dönemi hesaplama ne zaman oluyor, gebelik için en uygun zaman, Ovülasyon nedir belirtileri nelerdir Bilmeniz gereken tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

2007 yılında startı verdiğimiz günden bu yana " Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanıyor " soruları ile sürekli olarak karşı karşıya kaldık ve özellikle de sizin tarafınızdan sorulan Ovülasyon içerikli soruları bir başlık altında toparlayarak bilgi sahibi olmanızı hedefledik. Anne olmak isteyen her kadın mutlak suretle yumurtlama döneminin ne zaman olduğunu, adetten kaç gün önce ya da kaç gün sonra olduğunu bilmesi gerekiyor. Bu son derece önemli olan bilgilerin ışığında, istediğiniz bebeğinize bir an önce kavuşursunuz.

* YUMURTLAMA DÖNEMİ TAM OLARAK NE ZAMAN BAŞLIYOR ?
Hamile kalabilmeniz için bir kadın olarak kimseye sormadan bu döneminizi kesin kes bilmeniz gerekiyor. Ovülasyon için zamanı bilmediğini sürece sürekli olarak hamile kalamayacağınızdan şikayet ederek, bebeğinize kavuşma sürecini geciktireceksiniz. Normal olarak adet dönügüsü 28-30 gün olarak kabul edilecektir.. Buna göre yumurtlama gününüz tam olarak 14. günde başlayacaktır. Tabiki her kadının biyolojik saati farklı kişiden kişiye göre değişse de ilk bilmeniz gereken budur. Ha siz 33 günde bir adet oluyor iseniz, iki adetinizin tam ortası diye hesaplayabilirsiniz.

21 GÜNDE 32 GÜNDE BİR ADET GÖRENİN YUMURTLAMA DÖNEMİ NEDİR ?

Her kadının yumurtlama dönemi farklıdır. Hatta ve hattat aydan aya bu sizin adet döneminiz tam anlamı ile eşit aralıklar ile oluyor olsa bile farklıdır. Bunun için ortalama olarak son üç ayın ortalamasını alacaksınız Eğer 21 günde bir adet oluyorsanız iki ayın ortalamasını alıp tam günün ortasını bularak yumurtlama olacağınızı bileceksiniz. Tabiki yumurtlama dönemini geçirir iseniz hamile kalamazsınız bu bakımdan bu dönemin tespiti bunun için son derece önemlidir. Ama ben ne yapar isem bulamıyorum diyor iseniz ovülasyon yumurtlamam testi kitlerinden faydalanmanız gerekiyor.

Ovülasyon dönemi ne zaman oluyor.png

* YUMURTLAMA DÖNEMİ KAÇ GÜN SÜRER ?
Yumurtlama dönemini tam olarak tespit eden kadınlar için ortalama süre 5-6 gündür. Peki tam bu günlerde mi hamile kalırım tabiki evet ama bu günün iki gün öncesini ve iki gün sonrasını da boş geçirmemeniz gerektiğini, bu günlerde de hamile kalacağınızı lütfen unutmayın.

* YUMURTLAMA DÖNEMİ NASIL ANLAŞILIR ?
Bunun için yapacağınız en kesin ve güvenli yol ovülasyon testidir bu testleri eczanelerden edinerek net olarak yumurtladığınız tarihi kesinlikle bulabilirsiniz. Başka yöntemler de var ama bunlara takılmayın kesin gebelik için bu testi alıp mutlak suretle kulanın.

* BENİM YUMURTLAMA DÖNEMİM DEĞİŞİR Mİ ?
Yüzde yüz evet bir çok etkene bağlı olarak kadınlarımızın yumurtlama döneminin değiştiğini adetine 8 gün kala bu testi yaparak yumurtladığı anlaşılan sevgili misafirimizin BU YAZISINDAN inceleyebilirsiniz.

* YUMURTLAMA HER ZAMAN ADETTEN 14 GÜN ÖNCE Mİ OLUR ?
Hayır tabiki. Her zaman aynı şekide yumurtlamanız olmaz. Bununla ilgili sitemize gelen BİR SORU ile aynı durumda olan misafirimizin konusu da cevaplandırılmıştır. Her zaman olmaz arkadaşlarım bunu lütfen unutmayın. Ben kendimi biliyorum şimdi yumurtladım diye kesin bir şey yok bunu ancak ovülasyon testi doğru bubabilir kimse yüzünüze bakarak bunu bilemez ya da sizler bilemezsiniz.

* YUMURTLAMA DÖNEMİNDE KAÇ KERE İLİŞKİYE GİRİLMELİ ?
Yumurtlama döneminde kaç kere kaç defa ayda kaç defa olacak şeklinde gelen bir çok soru vardı... Değerli Anne adayları, yumurtlama döneminizi yukarıdaki yöntemler ile kesin olarak belirledi iseniz. Yumurtlama tarihinizden iki gün öncesini ve yumurtlama sonrasında iki gün sonrasını boş geçirmeyin. Spermlerin 72 saat canlı olarak yaşayacağını unutmayın. Bu kadar sık ilişkide bulunmanın sağlık açısından hiç bir şekilde zararı bulunmamaktadır. Bebek istiyor iseniz bunlara mutlaka önem göstereceksiniz.

yumurtlama ne zaman olur başlar biter sürer çatlar.png

* YUMURTLAMA DÖNEMİ DIŞINDA HAMİLE KALINIR MI ?
Yumurtlama dönemini çok net olarak gerekli testleri yaparak yapan bir kadının gebelik ile ilgili bir korkusu olamamalı... Net olarak yumurtlama tarihini bilen kişi bu dönemlerin dışında çok zor hamile kalacağını zaten bilir. Ama bilmiyor iseniz hiç test yapmadıysanız net olarak bu dönemi bilemiyor iseniz sizin yumurtlama dönemi dışında da hamile kalma ihtimaliniz var zira siz bu dönemi bilmiyorsunuz. Ama yok biliyorum diyor iseniz çok zor kalamazsınız. Sitemizde ovulasyon dönemi dışında gebe hamile kalınır mı şeklinde bir çok yazı var ve bu ihtimal malesef var gebe kalma ihtimali dönemi bilmeyenlerde yüzde yüz bulunmaktadır. Kalınabilir mi diyorsunuz evet kalabilirsiniz.

* İLİŞKİYE GİRDİKTEN KAÇ GÜN SONRA HAMİLELİK TESTİ YAPILIR GEBE KALINIR ?
Yumurtlama döneminizi boş geçirmediniz ve iki gün öncesi iki gün sonrasını da değerlendirdiniz. Şimdi beklemedesiniz peki gebelik testini kaç gün sonra yapacaksınız ya da bhcg testini ne zaman yapacaksınız bu soruu da bizlere çok sayıda gelmektedir. Bu dönemleri boş geçirmeyen bir kişinin 10 gün sonra bu testi yapman hamilemiyim sorusuna yüzde yüz cevap almanı sağlayacaktır. Sizlere tavsiyemiz tabiki bhcg kan testi yapmanız yönünde olacaktır. Normal olarak ilişkiye girdiğinde gebelik aslında 4-5 günde başlar ama bunu senin anlaman ya da teste sonucun yansıması biraz zaman alacaktır.

Gebelikten şüpheleniyor iseniz GEBELİK BELİRTİLERİ kategorimizdeki konulara bakabilir, Kan tahlili yaptırdı iseniz BETA HCG DEĞERLERİ konumuza yazarak çıkan sonucun ne olduğunu bizlere sorabilirsiniz.

Yumurtlama Ovülasyon ile ilgili merak ettiğiniz soruları lütfen bizlere iletiniz. Sorularınızı sorduktan sonra sadece bekleyin ve konumuzu takip ediniz. En kısa sürede sorularınıza cevaplar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Gebelik için en uygun zaman.jpg
    Gebelik için en uygun zaman.jpg
    29,8 KB · Görüntüleme: 8.223
  • hamilelik için en uygun gün zaman hesaplama.jpg
    hamilelik için en uygun gün zaman hesaplama.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 4.594
Son düzenleme:
Süper ya artık benim de paylaşacağım bir konu oldu bende hesaplamayı sayenizde yaptım allahtan yumurtlama günlerim sabit te oradan yırtıyorum. Sahi yumurtlama günleri düzgün olmayanlarda bu hesaplamalarda yani sapmalar oluyor değil mi ?

Evet değerli misafirimiz eğer bizlerin regl tarihleri çok düzensiz olur ise hesaplamak baya güçleşir ortalama bir şeyler hesaplıyoruz onun için de. Yardım almak isterseniz bize yazabilirsiniz ama sizin dediğiniz gibi sizde gayet düzenliymiş.

Geri