Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Gebelik için en uygun zaman

merhaba arkadşlar.. yenı katıldım.. bebek düşünüyoruz.. ancak önceden servikal akıntı yumurta akı kıvamında ve çok olmasına aragmen bir kaç ay tamamen kuruluk var.. aşırı gergınım.. bunun etkısı olabilir mi? neden acaba.. ve hatta geçen ay akıntı hıç olmadı.. süt rengınde bir akıntı geldı sadece.. neden olabilir...

evet stres kuruluk yapabiliyor, ben de 3-4 ay önce onu yaşamıştım. rahat ol derim.

ben bu ay ovulasyon testi aldım, hakikaten iyi birşey tavsiye ederim.

merhaba aynı zamanda sogan kuru kullanıyorum şu anda.. ancak bu akıntı normal gun içinde de olması gerekiyormu.. yoksa ilişki esnasında olması yeterlı mı acaba..

birde testı almak için bulundum yerdekı tum eczanelre baktım.. bana böyle bir şeyi bilmediklerini söylediler. çok sinirledim.. hatta birisi gebelik testı veriyordu.. toplam 4 eczane vardı zaten..
eşimin işi geregı bıraz merkezden uzak bir yerde yaşıyoruz şu an..

Güzel bilgiler Nemesis teşekkürler, ben yeni kürtaj olduğum için beklemem lazım, ama en kısa sürede tekrar hamiş kalmak istiyorum.. bilgilerinden faydalanacağız sanırım...

arkadaslar merak ediyorum genelde 29.gün adet oluyorum nadir olarakta 30.gün bu ay 15.05.10 da adet oldum ve yumurtlama 25 ve 30.05.10 tarihleri arasında olması gerekiyo.ben 23nden itibaren ilişkiye girmeye başladık bi gün arayla ama yine sonuç yok dün kan tahlili yaptım negatifti.bu zamanlama nasıl oluyo yumurtlama haricinde nasıl hamile kalıyolar.sperm 2-3 gün yasıyo bu dönemlerde de bişi olmuyo ben bişeyimi atliyorum biraz acık oldu ama bilen varsa bilgi veriese sevinirim -umutsuz-

Merhaba

Bende aranıza katıldım. Her yazıyı her mesajı her cevabı okudum. Kafam karıştı. Ben 25/07/2009 tarihinde evlendim biraz ilk ilişkide sorumlarım oldu. Ama korunmuyoruz çocuk istiyoruz. Ekim gibi aksilikdir kis patlaması ameliyatı oldum.neyse hepsi geçti doktor bana doğum kontrol hapı verdi. Kis varmış onun için. Neyse 3-4 ay kullandım. Sonra başka bir iyi doktora gittim yaşım 30 biraz geç kalmış gibi hissettim kendimi. Bu son gittiği doktor kistin çocuk için bir el oluşturmadığını hapı bırakmamı ve sorun olmadığını çocuğum olabileçeğini muayene sonucu söyledi. Sonra biz şubattan beri korunmadan ilişkiye giriyoruz. Nerdeyse 6 ay oldu ama bir sonuç alamadım. Ben yeni 1-2 aydır internetten bakıyorum vucut ısısı, yumurtlama dönemi gibi hamile kalmak için bazı şeyleri bilmek gerekiyormuş. Ben en son 26/06/2010 adet oldum. Ondan önce 31/05/2010 ondan öncede 04/05/2010 adet gördüm. Son baktığım yumurtlama testinde 03/07 ve 08/07/2010 tarihlerinde ilişkide bulunabilirsiniz diye çıktı. şimdi benim yumurtlama günüm hangisi ve ben hangi gün ilişkiye girsem daha etkili olur. Ya tabiki allahın dediği olur ama biraz caba sarfetmeden bişey olmuyor. Arkadaşlar ve sayın site kurucuları bana birileri yardım etsin çocuğum olsun istiyorum.

Of of

tamam bu bilgiler çok güzel peki ben her 27 günde bir adet oluyorum. Bu ay 26/06/2010 da oldum. Yumurtlama günü var birde ilişkiye girilecek günler var. Yumurtlama gününden öncemi iilişkiye girilmeli yoksa sonramı.

mrb herkese ben de bşy sormak istiyorum, bebek için günaşırı ilişkiye giriyoruz, aradaki girmediğimiz günde yumurtamız çatlarsa bir sonraki yani ertesi günkü çalışmaya kadar döllenme gerçekleşir mi? sadece 24 saat yaşayabildiği için spermlerle buluşma şansı var mı? benim son çalışmam pazt olmuştu bugün de devam edicez ama dün acayip kasık ağrım vardı sanırım yumurtam çatladı da tedirgin oldum.

Bir de bebek çalışması yaparken diyelim ki hamile kaldık ve tuttu ama haberimiz yok sonraki devam eden günlerdeki çalışmalar bebeğe zarar verir mi? yardımlarınız için şimdiden tşkler..