16 Yaşında Eğitimdeki Sıkıntıyı Yazdı

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
16 Yaşında Eğitimdeki Sıkıntıyı Yazdı
orbay soydan
Soydan, okullardaki şiddet, eğitim eşitsizliği ve üniversitelerde yaşanan türban konusuna değindi. İlhami Ertem Lisesi 1’nci Sınıf öğrencisi Orbay Soydan, servis şoförlüğü yapan babası Murat ve ev kadını annesi Emine Soydan'ın verdiği destekle ilköğretimden üniversiteye kadar olan öğrencilik döneminde yaşanan sıkıntıları bilgisayarda yazdı. Bilgisayardaki çalışmasına ‘Türkiye’nin Eğitimdeki Yeri’ adını veren Orbay Soydan,

""Öğrencilik yaşantım süresince çok sıkıntılar çektim. Özellikle öğretmenlerimiz bütün öğrencilere eşit davranmıyor ve ayrım yapıyor. Okullarda hergün yaşanan şiddet olayları bizi çok korkutuyor. Son günlerde üniversitelerde yaşanan türban olayları beni tedirgin etmeye başladı.

Ben kesinlikle üniversiteye türbanın girmesini istemiyorum. Burada öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımını görüşlerinin yanı sıra bazı haber kupürleri ve karikatürlere de yer verdim. Maddi durumumuz iyi olmadığı için bundan sadece 2 tane bastırdım. Bunu kitap şekline getirdim. Edirne'deki okullara götürerek öğretmenlerime okutmak ve sıkıntılarımızı dile getirmek istiyorum. Eğer bana destek verecek birileri olursa bundan daha çok bastırıp tüm Türkiye’deki okullara dağıtmak istiyorum"" dedi.

Eğitim gördüğü İlhami Ertem Lisesi'nde derslerinin iyi olduğunu belirten Orbay Soydan, ""Tek isteğim Siyasal Bilimler Fakültesi okuyup siyasete atılmak. En büyük idealim ülkemizi yönetecek bir sıfata gelmek ve Cumhurbaşkanı olmak. Bunu yapmak içinde de elimden geleni yapacağım"" diye konuştu.

Geri