2 aylık bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır?

K

Karabagliayse

Forum Okuru
2 aylık bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır?

2 aylık bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır melek kadınlar kulübü 2 aylık bebeğin anne karnında ölmesi forum'da.​

Arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim ve bebeğimi ufak ufak hissetmeye başlamıştım sanki ama iki gündür hissedemiyorum bebeğimin hareketlerini. Ya bir sorun olabilir mi arkadaşlar iki gün sonra da kontrolüm vardı ama acaba doktorumu arayıp erkene mi alsam randevumu. Arkadaşlar aklıma getirmek istemiyorum ama 2 aylık bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır?

images (17).jpeg

Merhabalar
2 aylık bebeğin zaten hareketlerini hissedebilmeniz mümkün değil. O hissettiğiniz hareket durumları büyük ihtimalle bağırsak hareketleridir. Yani 9 haftalık bebeğin hareketlerini hissedemezsiniz. Aslında anne karnındaki bebek normalde 7. Haftadan itibaren hareket etmeye başlar ama çok küçük olduğu için hareketler hissedilecek boyutta olmaz. Bebek hareketleri ancak 16 ile 20. Haftada hissedilmeye başlanır. 2 aylık bebeğin anne karnında ölmesi nasıl anlaşılır sorunuza ise özellikle bebek 10. Hafta altında anne karnında ölürse anneyi zehirleme olasılığı yoktur ama büyük ise 1-2 haftayı geçerse anneyi zehirlemeye başlayabilir. Anne karnında ölen bebeğin tek belirtisi kanama olabilir kanama olmadığı zaman bebek öldüğü anlaşılmayabilir rutin muayene sonucu bebek öldüğü anlaşılır.

Dilerseniz daha fazla konu ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Anne karnında bebeğin öldüğü nasıl anlaşılır"

Geri