2 aylık hamileyim karın büyür mü acaba?

• Konbuyu başlatan İfakatttt
  • Başlangıç tarihi
İ

İfakatttt

Forum Okuru
2 aylık hamileyim karın büyür mü acaba?

2 aylık hamilelikte karın büyür mü melek kadınlar kulübü 2 aylık hamilelikte karın büyümesi forum'da.​

9 haftalık hamileyim yani 2 ayimiz yeni bitti ama karnım hala çıkmadı acaba 2 aylık hamilelikte karın büyür mü? Sizlerin nasıl geçti 2 aylık gebeliği? Bebeğinizi hissediyor muydunuz? Ben valla ilk gebeliğim ondan pek bilmiyorum ablalarim beni bilgilendirirseniz sevinirim. 2 aylik gebelikte hangi belirtileri yaşadınız? Mide bulantım çok fazla bu ne zaman geçer acaba? Bir de ne zaman bebeğimi hissedebilirim? 2 aylık bebekte cinsiyette oluşmaz dimi belli olmaz yani? Ayy ne çok sordum valla dimi neyse hakkınızı helal edin ablalar sorularıma bilenler cevap verirse sevinirim.

images (7).jpeg

Yok be hayatım iki aylık gebelikte karın pek büyümez de eğer kilo var ise etki eder misal 60 kilonun üzerindekilerde ya da 80 üzerinde bir kiloya sahip iseniz göbüş görünecektir. Mide bulantıları ile ilgili doktor sana ilaç yazacaktır. Bu bulantı kimi zaman doğuma kadar sürer kişiden kişiye değişir hayatım. Hadi hayırlı olsun :) Aşağıdaki konularımızı incelemeni tavsiye ediyoruz.

Merhabalar
Gebeliğiniz hayırlı olsun şimdiden..umarım sağlıcakla kucağınıza da alırsınız. 2 aylık gebelik daha minicik içi dolu ficicik biseydir diye düşünüyorum daha mercimek tanesi kadar filandir yani. İlk hamilelikse bir de hem hareketleri hem hissetmeniz filan daha da gecikebilir bilginiz olsun. 2 aylık bebek yaklasik 8-9 haftalık bebeğe tekabül ediyor. Bebeğinizi sağlıkla büyütmeye çalışın sağlıklı beslenin çok yorulmayin vitamin alın tabii doktor kontrolünde almanızı öneririm. İlk 3 ay gebelik belirtileri daha ağır seyredebilir mide bulantısı en sık görünen belirtilerdendir.

"2 aylık hamilelikte karın büyür mü?"​

2 aylık gebelik 8-9 haftalık gebelik dediğimiz gibi küçük bir çilek kadardır bebeğiniz düşünün yani karının çıkmasını bırakın daha rahimde bir kum tanesi demek de doğru olur. Bebiş beslenecek annesinden beslenecek ki büyüsün gelişsin. Daha insan görünümü bile yoktur 8-9 haftalık bebiste. Kalp atışı duyulabilir. Doktorunuz dinletmistir belki size diye düşünüyorum. Ama karnınızı çıkması imkansız yaklaşık olarak 13 haftadan sonra karnınız bir yumru gibi oluşabilir ama dışarıdan yine de farkedilmeyebilir. Karnınız çıplak iken ancak 4. Ayda farkedebilirsiniz karnınızın büyüdüğünü dışarıdan ise 5 aylık yaklaşık 20 haftadan sonra dışarıdan da hafif farkedilebilir.

Gebelikte kaçıncı aydasınız? Merak eden anne adayları aşağıdaki yazımızı linkten inceleyebilirsiniz. "Kaç aylık hamileyim gebelik hesaplama"

Geri