gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

300 banka kapanabilir!

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Rusya parlamentosunda kabul edilen banka sermayelerinin artırılması yasası 300 bankanın kapanmasını öngörüyor.
    Rusya parlamentosu alt kanadı Duma bankaların sermayelerinin 180 milyon ruble (yaklaşık 5 milyon dolar) çıkartılmasını ön gören yasayı kabul etti. Böylece, Rusya'da bin'i aşkın bankadan 300'ü piyasadan çekilecek. Merkez Bankası'na göre bu şekilde bankacılık sektöründe istikrarın oluşması için önemli bir adım atılmış olacak.

Ria Novosti ekonomi uzmanlarından Anatoli Gorev, konu ile ilgili kaleme aldığı analizde, yeni yasanın 1 Ocak 2010 yılına kadar bankaların sermayelerini 90 milyon rubleye (2,5 milyon dolar), 1 Ocak 2012 yılına kadar da 180 milyon rubleye (5 milyon dolar) çıkarmalarını istediğini, bu sermaye artışına en az 300 bankanın dayanamayacağını yazdı.

Gorev'e gore, Merkez Bankası'nın talebi ile alınan karara göre herkes yüzlerce bankanın kapanacağının farkında. Daha önceki yasaya göre herhangi bir sermaye limitinin olmadığı bankacılık sektöründe yapılan değişiklikle 150 banka yıl sonuna kadar, 2012'ye kadar da yine 150 banka daha piyasadan çekilecek.

Bölge Bankaları Kurulu Başkanı Anatoli Aksakov, yaptığı değerlendirmede, yasanın bölgeler açısından olumsuz sonuçları olduğunu belirtti. Aksakov; "Küçük bankaların büyük çoğunluğu ekonomik olarak kalkınmamış bölgelerde küçük işletmelere destek sağlıyor. Piyasanın oluşması için bölge ekonomilerine katkıları büyük. Sermaye sınırı konulmasının ardından bu bankalar kapanacak. Bu kimin işine yarayacak anlamıyorum." itirazını dile getirdi.

300 banka kapanabilir! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 300 Spartalı

300 Spartalı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Banka muhabbetleri...

Banka muhabbetleri...

Müşeri:Para çekecektimBanka:Hangi hesaptanM:BenimkindenB:Tamam beyfendi de sizin hesap no su kaç?M:BilmiorumB:İsim neydi?M:Benim kendimim mi?B:Yok ebenin......(denemior tabi) .................................................. .................................................. .......................M:Ben Aycell faturasını bankadan yatırdım.ama hattım borcumdan dolayı kapandı.B:Nasıl olur biz...
  3. Banka

Banka

Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına...
  4. Banka Hesabi

Banka Hesabi

Her sabah 86.400 dolarin yatirildigi bir banka hesabiniz oldugunu dusunun.Ama bu,bir sonraki gune aktarilmiyor olsun.Bir baska deyisle,her aksam hesabiniz sifirlansin.Ne yapardiniz?Her gun,hesabinizdaki parayi son kurusuna kadar cekerdiniz degil mi?Iste her birimiz "zaman" isimli boyle bir banka hesabina sahibiz.Her sabah bize 86.400 saniye verilir.Her gece bize verilen bu zamanin...
  5. Banka bebek =)

Banka bebek =)

SENİN BABAN 'SPERM BANKASI' YAVRUM! Sperm bankasından alınan spermlerle hamile kalan annelerin, çocuklarına gerçeği erken yaşta söylemeleri gerekiyor. İngiliz The Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, erişkinlikte ‘şok edici’ olabilecek haberleri küçük çocuklar daha normal ve sakin şekilde kabul edebiliyorlar. Cambridge Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre,...

Sayfayı Paylaş