gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

4 litre su elde edin

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Elinizde 5 lt ve 3 lt hacimli iki adet bidon mevcut. Sadece bu iki bidonu kullanarak 4 lt suyu nasıl elde edersiniz?

2. AlbertEinstein

AlbertEinstein Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: 4 litre su elde edin
    İlk önce 5 litreliğe suyu ağzına kadar doldururum. Ondan sonra da 3 lt'sini diğer bidona boşaltırım. 5 litrelikte kaldı 2 lt'lik su.

Sonra 3 litrelik olan bidonun içindeki suyu boşaltır ve 5 litrelikteki 2 lt'lik suyu 3 litrelik bidona doldururum. Son görünüm şöyle olur;

5 litrelik bidon boş iken
    3 litrelik bidonda 2 lt su vardır...

5 litrelik bidona ağzına kadar su oldururum ve bir litresini (çünkü 1 litre kapasite var) 3 litrelik bidona doldururum. Böylece 5 litrelik bidonda 4 lt su olmuş olur.

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Doğru cevap, doğru mantık. Tebrikler...

4. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

bayagı guzel soruymus...valla cevapta çok guzelmıs...ya kafam karısık ya beynım bugun cok dolu..yapmadım..:(

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    valla helal olsun size anam ne zor srular soruyonuz hi.ama çok zevkli ellerinize sağlık

4 litre su elde edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şeytan elinde bir bardak su.

Şeytan elinde bir bardak su.

ŞEYTAN ve ELİNDE BİR BARDAK SU Allah dostlarından Ebû Zekeriyya hasta döşeğinde ölümle pençeleşiyordu. Yakın dostlarından biri kendisen “Lâ ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah! (Allah’tan başka ilah yoktur, Muhammed O’nun kulu ve elçisidir.)” sözlerini telkin etmek istedi. Bir etti, iki etti, üç etti. Ebu Zekerriya her defasında söylemeyi reddediyordu. Bu durum karşısında yakın dostu Ebu...
  2. 7 litre su içti kör oldu!!

7 litre su içti kör oldu!!

Üç ay boyunca hergün 7 litre su içen bir genç kız görme yeteneğini kaybetti. Tayvan'da akıllara durgunluk veren olay. Basına adı açıklanmayan genç kızın ne kadar çok su içerse o kadar asğlıklı olacağına inandığı, kendini zorlayarak hergün 7 litre su içtiği öğrenildi. Doktorlar talihsiz kızın aşırı su içmesinden dolayı kanındaki sodyum oranının çok düştüğünü belirttiler. Sodyum oranına...
  3. Haftada 4 kez spor zayıflatır test edin

Haftada 4 kez spor zayıflatır test edin

spor resimleri spor resmi Meleklerim ben hergün spor yapıyorum zayıflamak için:DBu konudaki testi çözdüm ve sonuç d çıktı.Gayett iyi gidiyorum.Bakalım sizlerdeki sonuçlar ne çıkıcak:) Haftada 4 kez spor zayıflatır Uzun yaşamak, hayatı zinde, kaliteli, nitelikli geçirmek istiyorsanız spor yapıyor olmalısınız ya da en yakın zamanda spora başlamalısınız! Fiziksel görünüşünüzü güzelleştirmek...
  4. Su Tipi El

Su Tipi El

Sevgili Melekler :) Su elementinin karşılığı Zodyak'ın aynı özellikleri paylaşan Yengeç,Akrep ve Balık Burçlarıdır. Su Tipi El Dikdörtgen avuç içi ve uzun parmaklarıyla onu hemen tanıyabilirsiniz.Bu kişiler duygulu ve aşırı duyarlıdır.Sevdikleri zaman tüm ruhlarıyla derinden severler.Bazısı çekingen ve sessizdir.Bazısı dışa dönük ve çok yaratıcıdır.Mükemmel bir hayal gücüne sahiptirler.Aşkta...
  5. Gözaltı Morluklarınızı Patates Suyu İle Yok Edin

Gözaltı Morluklarınızı Patates Suyu İle Yok Edin

gözaltı morlukları, gözaltı morlukları için, gözaltı morluklarına çare Sevgili melekler, bayanların en çok şikayet ettikleri güzellik sorunlarından biri olan gözaltı morlukları, yorgun bir gecenin ardından sabah kalktığınızda ayna karşısında karşınıza çıkar. Belki bebeğiniz uyutmamıştır, belki çok geç yatmak zorunda kalmışsınızdır ya da bir türlü uyuyamamışsınızdır. Tüm bu sebepler sabah...

Sayfayı Paylaş