gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

7 madde de acilen doktora gitme nedeni

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Murat Kınıkoğlu'nun yazısı Bazı hastalarıma “Ben de dahil olmak üzere sık sık doktora gitmeyin” diye önerdiğim çok olmuştur. Bunun yanında hiç sağlık kontrolü yaptırmamayı marifet bilen insanlar da görüyorum. Öyle şikayetler vardır ki bir gün bile gecikmeden doktora gitmek gerekir. Bu rahatsızlıkları bir kez daha hatırlamamızda fayda var: 1. Durduk yere “kilo kaybı” önemlidir. Bazı hastalar eskiye göre daha dikkatli yediklerini düşünerek kendilerini aldatabiliyorlar. Aynı miktarda yediğiniz halde zayıflıyorsanız (ayda 3-4 kg’dan fazla) hemen doktora başvurun.
    2. Konuşmanın peltekleşmesi, başınızda yanıcı karakterde bir ağrı olması, vücudun bir yanında ani bir güç kaybı, bir veya iki gözde görme kaybı olması, aniden konuşma veya yazma güçlüğü ortaya çıkması halinde doktora müracaat edin.
    3. Öksürük, kusmayla kan gelmesi, dışkıda kan veya simsiyah renkte dışkılama olması hazım yolunda önemli bir sağlık problemine işaret ediyor olabilir.
    4. Üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirken başınızda ağrı, ateş yüksekliği ile birlikte ense sertliği gelişmesi halinde (çenenizi göğsünüze değdiremezsiniz) aklımıza “menenjit” gelir. Hemen doktora gidin.
    5. Daha önce hiç başağrınız olmadığı halde aniden gelişen ve çok şiddetli bir baş ağrısında beyin anevrizması ve kanamayı ekarte etmek açısından acil doktor muayenesi gerekir.
    6. Kadınlarda menopoza girdikten sonra vajinal kanama olması çok önemlidir. Çoğu kadın bu bulguyu ihmal eder. Rahim kanserleri erken yakalandığı takdirde kolaylıkla tedavi edilebilen bir hastalıktır.
    7. Erkeklerde yumurtalıklar üzerinde ele gelen bir şişlik çok önemlidir. Her erkeğin duş alırken testislerini elle kontrol etmesi ve eline gelen şüpheli şişliklerden hemen doktorunu haberdar etmesi önemlidir.

kaynak:AKŞAM

7 madde de acilen doktora gitme nedeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dj Akman - Gitme (feat Tehlikeli Madde)

Dj Akman - Gitme (feat Tehlikeli Madde)

Senİ Sevİyorum ÖlÜmÜne Kadar Ne Olur Gİtme Sensİz Bu Bedenİm Ne Yapar? Dayanamaz GÖzlerİmdekİ Yaslar Akar Kalbİme Kadar Sana Dogru Gİder Bu Yollar Senİn YokluĞun Senİ SevdİĞİmden Dolayi Bana Carpar Sende Benİ Sevİyorsun Bİlİyorum Sokma Aramiza Acilar Dİzlerİme Sancilar GÖzlerİmde GÖzÜnÜ GÖzleyen Bakislarim Yİne Senİn İÇİn AĞlar Elveda Demesİ Bİle BÖyle Kolay Olursa Bu Benİm İÇİn...
  2. Madde 7

Madde 7

Türkiye'de mütemekkin hakiki ve hükmi şahıslar tarafından, Türkiye'de neşredilmek üzere, ecnebi memleketlerde bastırılarak Türkiye'ye ithal edilen eserler dahi işbu kanunun hükümlerine tabidir. Ancak bu türlü eserleri üçüncü maddeye göre Hükümete vermekle bu eserlerin Türkiye'deki neşirleri mükelleftir.
  3. Saç dökülmesinin 7 nedeni

Saç dökülmesinin 7 nedeni

Eğer saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız yalnız olmadığınız açık! Kadınlar ile erkeklerde görülen saç dökülmelerin nedenleri farklıdır. Kadınlardaki çoğu saç dökülmesi yani erkek tipi dökülmelerin daha kolay tedavi edilebilir. İşte saç dökülmesine neden olabilen bazı faktörler.. Demir eksikliği: Kansızlığa bağlı, demir eksikliğine bağlı anemi saç dökülmesine neden olabilir. Ancak kendi...
  4. Saç Dökülmelerinde Hangi Doktora Gitmemiz Gerekiyor?

Saç Dökülmelerinde Hangi Doktora Gitmemiz Gerekiyor?

saç dökülmesi, saç dökülmesi doktoru, saç doktoru Sevgili melekler, gerek günümüz hayat şartları, stres, ırsi kaynaklı ya da kullandığımız kimyasallardan olsun, saç dökülmesi özellikle bayanlarda çok can sıkıcı bir durumdur. Eğer sizin de önüne geçemediğiniz derecede çok ve sık saç dökülmeniz vcarsa hangi doktora gideceğim diye düşünmeyin, buyrun makalemizden size gerekli bilgileri alın......
  5. Kimyasal Maddeler Kısırlık Nedeni

Kimyasal Maddeler Kısırlık Nedeni

kısırlık nedir,kısırlık nedenleri,hamile kalmaya engel durumlar,gebeliği zorlaştıran yaşamsal sorunlar,kısırlık sebepleri,kısırlığı engellemenin yolları hakkında bilgiler İnsan sağlığı ve neslinin devamı metabolizma, büyüme-gelişme, zihinsel fonksiyonlar, bağışıklık sistemi ve üreme için hayati rolleri bulunan hormon ve benzeri sinyal taşıyıcı maddelerin kusursuz çalışmasına bağlıdır....

Sayfayı Paylaş