gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

99 kişinin katili

Konu, 'Çöplük' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

BİR gün Peygamberimiz (sav) şöyle anlattılar:
    - Vaktiyle eski milletlerde doksan dokuz kişiyi öldürmüş bir adam vardı. Bu zat yeryüzünde en büyük âlimin kim olduğunu soruşturdu. Ona bir rahibi gösterdiler. Bu adam en bilgin din adamıdır, dediler.
    Bu adam rahibe giderek:
    “Doksan dokuz adam öldürdüm. Tövbe etsem kabul olur mu?” diye sordu.
    Rahip, “Hayır, kabul olmaz” deyince adam rahibi de öldürdü. Böylece öldürdüğü adamların sayısını yüze tamamladı.
    Sonra yine gezerek en büyük âlimin kim olduğunu soruşturdu. Ona bir âlimi tavsiye ettiler. Dediler ki bunun ilmi daha çoktur.
    Onun yanına giderek: “Yüz kişiyi öldürdüm. Tövbem kabul olur mu?” dedi.
    Âlim: “Elbette kabul olur. İnsanla tövbesi arasına kim girebilir ki! Sen falan yere git. Oradakilerle birlikte Allah’a ibadet et. Allah seni affeder” dedi.
    Adam denilen yere gitmek üzere yola çıktı. Yarı yola varınca ömrü sona erdi ve vefat etti.
    Rahmet melekleriyle azap melekleri o adamı kimin alıp götüreceği konusunda tartışmaya başladılar.
    Rahmet melekleri şöyle dediler: “O adam tövbe etti. Yeri cennettir”
    Azap melekleri ise: “O adam hayatında hiç iyilik yapmadı ki! Onun yeri ateştir.”
    Bunun üzerine Allah’ın emriyle insan kılığına girmiş bir melek çıkageldi. Melekler onu aralarında hakem tayin ettiler.
    Hakem olan melek: “Geldiği yerle gideceği yeri ölçün. Hangisine daha yakınsa, adam o tarafa aittir” dedi.
    Melekler iki mesafeyi ölçtüler. Gitmek istediği yerin daha yakın olduğunu gördüler.
    Bunun üzerine onu rahmet melekleri alıp götürdü.
    Denir ki; aslında kötülerin bulunduğu yere daha yakındı ama Allah yeri yakınlaştırdı ve gitmeyi istediği yere daha yakın oldu

99 kişinin katili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 99 Ögüt...

99 Ögüt...

1. Sık sık seni seviyorum ve sana ihtiyacım var demeyi unutmayın. 2. Aşk şiiri yazın. 3. Yağmurda el ele yürüyün. 4. Radyodan onun için şarkı isteyin. 5. Ruj ya da traş kremi ile aynaya "seni seviyorum" yazın. 6. Çantasına, cüzdanına ya da yastığının altına küçük aşk notları saklayın. 7. Kahvaltıda kalp şekilli tostlar yapın. 8. Gazetenin kişisel bölümüne aşk notları yazın....
  2. 99 öğüt

99 öğüt

1. Sık sık seni seviyorum ve sana ihtiyacım var demeyi unutmayın. 2. Aşk şiiri yazın. 3. Yağmurda el ele yürüyün. 4. Radyodan onun için şarkı isteyin. 5. Ruj ya da traş kremi ile aynaya "seni seviyorum" yazın. 6. Çantasına, cüzdanına ya da yastığının altına küçük aşk notları saklayın. 7. Kahvaltıda kalp şekilli tostlar yapın. 8. Gazetenin kişisel bölümüne aşk notları yazın....
  3. 6 kişinin katil zanlısı tutuklandı

6 kişinin katil zanlısı tutuklandı

İstanbul ve Trabzon'da 6 kişiyi öldürdüğü, 1 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla yakalanan Eyüp Terzi, tutuklandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Eyüp Terzi, Fatih Adliyesine sevk edildi. Burada mahkemeye çıkarılan Terzi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eyüp Terzi, Trabzon'un Çaykara ilçesinde 11 Ağustos 2007'de, kayınbabası Muzaffer Gargar,...
  4. işte 18 kişinin katilleri

işte 18 kişinin katilleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. 99 Esma 99 Dua

99 Esma 99 Dua

Ya Rabbi! Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler Sen güzel isimlerini asikar etmezsen ruhum karanlikta kalir Esmaül Hünsa’na sahit yaz beni ALLAH(cc)! Sensin Allah(cc) sanadir kullugum Sendedir çarem seninledir varligim Seni arar ruhum seni anar kalbim Baskasina degil sana muhtacim Baskasini degil seni çagiririm Baskasi yaratilmistir sen yaradansin Baskasi devamsizdir sen daimsin ve daim...

Sayfayı Paylaş