gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Abdest Aldığın Zaman İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Dökülür bedede cümle günahlar Namaz işin abdst aldığın zaman îkim melek iki yanında durur
    Sabah namazım kıldığın zaman
    Dahi namazım terketme sakın
    îsterisen ola imanın bütün
    Hak kulum der sana Rasül ümetim
    Öğle namazım kaldığın zaman
    Gökten yere iner bütün melekler
    Meleklere müştak olur felekler
    Kabul olur anda bütün dilekler
    ikindi namazın kıldığın zaman
    Cennet bahçesin! Hak kendi bezer
    Şad olur müminler içinde gezer
    Kiramen Katibin sevabın yazar
    Akşam namazım kıldığın zaman
    Bu namazdır müminlerin burağı
    Hak teala yakın eder ırağı
    Cenneti ala olur anın durağı
    Yatsı namazım kıldığın zaman
    Ecel yasnğına koyunca başın
    Dökülür gözünden kan ile yaşın
    İman Kur'an olur senin yoldaşın
    Azraile canın verdiğin zaman

Abdest Aldığın Zaman İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Medine’de zaman ilahisi

Medine’de zaman ilahisi

Medine’de sabah başkadır. İnsanlar sevinçle uyanırlar, Ezan-ı Muhammedi yükselir. Mescid-i Nebevi’den Ve Medine sokakları Bayram yerine döner. Bir dede hanımının elinden tutarak yürür. Bir çocuk mescidin bahçesinde koşar özgürce Sabaha kadar yeşil kubbeyi seyreden bir genç Tebessüm ederek girer babu’s-selam kapısından Yeşil elbiseleriyle mescidde hizmet edenlere imrenir Bir peygamber aşığı...
  2. abdest aldığın zaman ilahisi

abdest aldığın zaman ilahisi

abdest aldığın zaman ilahisi abdest ilahisi aldığım zaman Dökülür bedede cümle günahlar Namaz işin abdest aldığın zaman İki melek iki yanında durur Sabah namazım kıldığın zaman Dahi namazım terketme sakın İsterisen ola imanın bütün Hak kulum der sana Rasül ümetim Öğle namazım kaldığın zaman Gökten yere iner bütün melekler Meleklere müştak olur felekler Kabul olur anda bütün dilekler...
  3. Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Rüyada Abdest Almak Neye Gelir Sevgili melekler, Tüm Rüya Tabirleri bölümümzde bu kez Rüyada Abdest Aldığını Görmek merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için rüyada abdest almak tabirini hep birlikte öğreniyoruz... Genellikle ferahlamaya işaret eder. İleri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur. Temiz bir Su ile Abdest...
  4. Rüyamda abdest aldığımı gördüm hayırdır inşaallah :S

Rüyamda abdest aldığımı gördüm hayırdır inşaallah :S

Selamlar arkadaşlar, dün gece rüyamda abdest alıyordum. Abdestimi aldım ve o anda uyandım. Uyandığımda titriyordum, çok etkilendim. Acaba ne demek oluyor bu rüya, yorumu var mıdır ?
  5. Özürlü Ne Zaman Abdest Alır?

Özürlü Ne Zaman Abdest Alır?

Rahim içi damarlardan hayız ve nifas hali dışında ve bir hastalık veya yapısal bozukluk sebebiyle gelen kana istihaze (özür kanı) denilir. diğer bir ifadeyle istihaze, kadının adet ve lohusalık dışındadaki kanamalarının genel adıdır. Fakihlerin, hayız ve nifasın azami sürelerini belirleme çabalarının bir amacı da hayız ve nifas kanı ile istiahaze kanını birbirinden ayırt etme konusunda...

Sayfayı Paylaş