gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Abdest Alırken Ağza Su Kaçarsa Oruç Bozulurmu biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Benim borcum olan oruçlarım vardı tuttum ama en son gün de abdest alırken ağzıma su kaçtı acaba bu orucumu bozdu mu?Kesinlikle bile isteye su kaçmadı kazara yani nasıl oldu bilmiyorum genelde ağzıma genzime su kaçmasın diye dikkat ederim ama:S

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Abdest Alırken Ağza Su Kaçması
    Abdest Alırken Ağza Su Kaçarsa Orucu Bozarmı

Hanefî ve Mâlikî mezhebinde bozulur. Şafii’de, mübalağa edilirse yani normalden çok su verirse veya üçten fazla su verip de, boğaza kaçarsa, o zaman oruç bozulur. Normal abdest alırken, elde olmadan su kaçarsa oruç bozulmuş olmaz. Hanbelî’de ise, mübalağa olsa da, istemeden boğaza su kaçması, orucu bozmaz. (Mizan-ül-kübra, El-fıkh-u alel-mezahib-il-erbea)

Abdest Alırken Ağza Su Kaçarsa Oruç Bozulurmu biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su İçmenin Faydalarını Biliyor musunuz ?

Su İçmenin Faydalarını Biliyor musunuz ?

su neden bu kadar önemli suyun faydaları neler su tüketimimizi nasıl artırabiliriz Dünya yüzeyinin % 80i , yetişkin bir insan vücudunun % 60ının su olduğu düşünülürse, suyun ne kadar önemli bir şey olduğunu biraz daha iyi anlarız melekler :) Kısacası su, hayattır. İnsan açlığa susuzluktan daha fazla dayanır. Bu makalemizde de su içmenin faydalarını sizlere hatırlatmak istedik. Buyrun.....
  2. Su Teresinin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Su Teresinin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Su Teresinin Faydaları Su Teresinin Cilde Faydaları Su Teresinin Faydaları Nelerdir Çok ta fazla tüketilmeyen bir sebzenin faydalarından bahsedeceğiz sizlere melekler, su teresi :) Su teresi en önemli sebzelerden biridir. Tereyi her gün yemelisiniz. Su teresi, tereotu olarak bilinir ve cildi güzelleştirir. Kalorisizdir. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Su teresi harika bir...
  3. Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar benim size bir sorum olacak ve mümkünse bu sorumun cevabını dini konu da bilgi sahibi olan arkadaşlarım verirse sevinirim. Acaba Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı ?
  4. Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben geçen abdest alırken bir şey oldu güldüm abim abdest alırken gülünmez abdestin bozuldu dedi bu doğru mu ben ilk defa duydum acaba Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı ?
  5. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş