gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Acık cıbanları nasıl tedavi edebiliriz

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

UNUTMAYIN... Önce doktor tedavisi Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
    Yabani turp, Lahana,Çıban otu, Çavdar unu, Sarmısak, Zeytinyağı
    Hazırlanış Şekli:
    * Dilimlenmiş yabani turplar ılık su pansumanından sonra, yarım saat ara ile çıbanın üzerine konarak ban*dajlanır.
    * Kıyılmış lahana yaprakları, çıban otu ile birlikte on beş dakika süre ile kaynar suda bekletilir. Sıkılarak elde edilen karışım, krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu ilave edilerek zeytinyağı ile yoğrulur. Elde edilen merhem pansumandan sonra yara üzerine sürülerek ban*dajlanır.
    * Közde pişirilmiş sarmısaklar çavdar unu ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışım merhem kıvamına gelinceye kadar zeytinyağı ilave edilerek yoğrulur. Elde edilen merhem temiz bir beze yaydırılarak yara üzerine konarak bandajlanır.

Acık cıbanları nasıl tedavi edebiliriz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acıkmış

Acıkmış

Bir baskasini acikmis görmek , iyiye yorumlanmaz. Kendisini acikmis görmek, servetini kaybedecegine delildir. Bazi tabircilere göre ise, aksidir. Karnini acikmis gören bir derdi atmis ve ondan kurtulmus demektir. Salimi'ye göre, karin acikmasi yeni bir is, yeni bir servettir.
  2. eşlerimizi nasıl mutlu edebiliriz?

eşlerimizi nasıl mutlu edebiliriz?

eşimi nasıl mutlu ederim kocamı nasıl mutlu edebilirim kocami nasil ederim kocamı yatakta edebilirim Evlendik ve erkeğimizi nikah adı altında kendimize bağladık diye düşünüyoruz ama asıl iş evlendikten sonra başlıyor kızlar. Öyle evlendim beni alan aldı artık salayım kendimi demekle olmuyor mutluluk. Kocanızın sizi sadece sizi sevmesi ve gözünün sizden başka hiç bir kadını görmemesi için size...
  3. Banyomu Nasıl Dekore Edebilirim ?

Banyomu Nasıl Dekore Edebilirim ?

banyomu nasıl süslerim banyomu nasıl dekore edebilirim Banyosu olan ve güzel dekore ettim diyen meleklerimizden bu konunun devamına banyolarının ve kullandıkları aksesuarların resimlerini atmalarını istiyoruz. Mobideko.Com siteside sizlere güzel fikirler sunabilecek banyo dekorasyonunun ve süslerini mercek altına almış. BANYO SÜSLERİ VE DEKORE BANYOLAR Diğer resimler ve konu...
  4. Van'a Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Van'a Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

van depremi yardım nasıl edebiliriz van deprem yardımı van depremi haberler hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Van depremi herkesi derinden etkilerken herrkes yardım seferberliğine başladı. Van'a Nasıl Yardım Edebilirsiniz işte bunun için yazımızı okuyabilirsiniz melekler... Van Depremi'nde yüzlerce insan öldü, binlerce insan evsiz kaldı. Van'ın çok acil yardıma ihtiyacı var....
  5. Mutfağımı Nasıl Dekore Edebilirim?

Mutfağımı Nasıl Dekore Edebilirim?

mutfak dekorasyonu, mutfak dekore etmek, mutfak dekorasyonu hakkında Sevgili melekler, biz bayanların evde en çok vakit geçirdikleri yerlerin başında mutfak geliyor. Hele bir de boğazımıza düşkünsek ve de elimiz maharetliyse çeşit çeşit tarifler kesinlikle bizden kaçmaz. Durum böyle olunca hem kullanışlı ama aynı zamanda da şık bir mutfak ister gönlümüz. Dekorasyon dünyasında kısır olarak...

Sayfayı Paylaş