gebe
  1. melekay42

melekay42 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Adet Düzensizliği Nasıl Geçer

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında melekay42 tarafından paylaşıldı.

Adet Düzensizliği nasıl geçer sorusu bu konudan muzdarip bir çok kadının merak ettiği bir konudur ve bitkisel desteklerle haledilebilecek bir sağlık sorunudur. Adet Düzensizliğinde en etkili bitkisel destek Hayıt Yaprağı Suyu dur hemen hemen heryerde bulabileceğiniz ucuz olan bu bitkisel su bu konuda biberebirdir.
    Hayıt (Vitex agnus-castus); el şeklinde yaprakları olan,yaz aylarında morumsu çiçekler açan, çalı görünüşünde 1-3 metre yüksekliğinde bir çalıdır. 5 mm’ lik küre şeklinde, acımsı meyveleri vardır. Rengi iyice koyulaşan meyveler, ekim-kasım döneminde toplanır. Meyve ve tohumları; % 4-6 oranında eterli uçucu yağlar, flavonoidler, yağ asitleri, iridoid-glikozitler ( % 0,5 Agnuside), steroidler, vitaminler (folic acid, thiamine, pyridoxine, riboflavin), tanen ve rezin içerir. Dong Quai (Çin Melekotu - Angelica sinensis); Çin, Kore ve Japonya’ da yetişen aromatik bir bitkidir. Bu ülkelerde Ginseng’ den sonra en ünlü ikinci bitkidir ve kadınlar için yapılan hemen hemen tüm bitkisel kombinasyonlarda yer alır.

Dong Quai, hayıt meyvesinin sinerjetik etkisini arttırmak ve standardize etmek amacıyla Hayıt Meyvesi’ ne ilave edilmiştir.

Açıcı ve söktürücü özeliği vardır. Kadınların adet kanamalarını düzeltir. Hazımsızlığa faydalıdır, mide ve bağırsak gazlarını giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını giderir, kalp çarpıntısına, baş dönmesine, uykusuzluğa faydalıdır. Ayak şiş­lerini indirir. Akrep ve arı sok­malarına fayda verir.

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği olan hayıt otu özellikle kadınlar için çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir.

Hayıt tohumu hipofiz bezini tetikler ve kadınlık hormonlarının dengeye ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca bu hormon dengeleme işlemini doğal yöntemlerle yaptığından dolayı, sentetik hormon tedavisine maruz kalan kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet Düzensizliği Nasıl Geçer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adet düzensizliği çekiyorum.

adet düzensizliği çekiyorum.

6 aylık evlıyım adet duzensızlıgı var amabebıs yok yumurtalarmda kıst oldugusoylendı ne yapmalıyım yardımedın
  2. adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

adet düzensizliği adet düzensizliği forum aslan pençesi kullananlar arkadaşlar adet düzensizliği olan varsa içinizde ve kara kara düşünüyorsanız size müthiş haberlerim var.çünkü ben çözümünü buldum belki biliyosunuzdur ibrahim saraçoğlu testere dişli aslan pençesini söylemişti .ilk başta bende inanmadım ama denemeden ne çıkar dedim ve denedim. işe yarıyor benim adetim 2 aya kadar...
  3. Adet Sancısı nasıl geçer yardım!

Adet Sancısı nasıl geçer yardım!

adet sancısı, regl sancısı, nasıl geçer, ne iyi gelir, nedeno lur, ne geçirir, iyi gelen bitkiler, bitkisel çözüm, için ilaç, ilaçlar, öneriler, ağrı kesiciler Merhaba Melek'ler... Kadınların %80 gibi bende adet (regl) sancısı çekiyorum ve bu sancıya bazen katlanamıyorum. Bunun için Dolerex ya da aspirin içiyorum kanamayı kesmesin diye ama birde migrenim var:S Sancıya razıyım ama regl...
  4. Stres Adet Düzensizliği Yaparmı ?

Stres Adet Düzensizliği Yaparmı ?

stres adet geciktirirmi,stres adet düzensizliği yaparmı,stres adet geciktirirmi,stres adet kanamasını azaltırmı,stres adet düzensizliği yaparmı hakkında bilgiler Stres beynin bilinç kısmını etkiler,bu da hipotalamusun çalışma şekli bozar ve adet döngüsünde dengesizlikler ortaya çıkar. Stres, hastalık, kilo kaybı gibi nedenlere bağlı olarak birkaç ay adet görmeyebilirsiniz. Birkaç ay...
  5. Adet düzensizliği

Adet düzensizliği

Lütfen yardım edin banada... Temmuz 20 de adet oldum (normal adet günümde yani). 26sında temizlendim. Temizleneli dün 8 gün olmuştu. Akşam leke geldi . Neden böyle olmuş olabilir. Hamile olma olasılığı varmıdır?

Sayfayı Paylaş