gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Adet Geciktirici Ilaçlarin Yan Etkileri Var Mi?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adet geciktirici nedir,adet geciktiren ilaçlar,adet geciktirici ilaçların zararları,adet geciktirici ilaçlar hakkında bilgiler aa.jpg

Merhaba 25 mayısta adet geciktirici ilaç kullandım.Sürekli gögüsümde dolgunluk ve ağrı hisediyorum aynı zamanda kasığımdada kramplar bu ilacın yan etkisimidir?teşekkürler

Hormon içeren her ilaç gibi adet geciktirici ilaçların da içerdiği progesteron (gestagen) hormonuna bağlı bazı yan etkileri olabilir. Bunlar göğüşlerde şişkinlik, hassasiyet, dolgunluk, adet miktarında değişme gibi yan etkilerdir. Bu yan etkiler geçicidir ve 1-2 ay içerisinde adetler tekrar eski düzenine girer. Adet dönemi sonrasında lekelenme veya damla damla kanama gibi yan etkiler olabilir. Nadiren bulantı, kusma, halsizlik, sersemlik gibi yan etkiler görülebilir.

Adet geciktirici progesteron içeren ilaçların bunların dışında sık görülen ciddi yan etkileri ve zararları yoktur ancak hiçbir zaman doktor kontrolü dışında kullanılmaması gereken hormonal ilaçlardır.

Adet geciktirici olarak doğum kontrol hapı kullanılmışsa bunlara bağlı bulantı, kusma, baş ağrısı gibi yan etkiler görülebilir.

zuzu44 bunu beğendi.
  2. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Çok mecbur kalınmadıkça kullanılmamasını öneririm ben tatile giderken mecbur kullanmıştım ...tatilden geldikten sonra bıraktım ilacı regli oldum ama ondan sonraki 5-6 ay dengem şaştı hangi tarihte olucağımı kestiremiyodum tarihleri hep şaşmıştı...

3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Kesinlikle kullanılmaması taraftarıyım ..Heleki doktor tavsiyesi yoksa.Kist veya miyom varsa tetikleyebilir..İki günlük tatil için hormonları alt üst etmenin manası yok dimi :)

zuzu44 bunu beğendi.
  4. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle bencede sence beyzcım:)

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Ayyy sevdim seni zuzu sen ne kadarda tatlı bişeysin öyle :kiss:

zuzu44 bunu beğendi.
  6. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18

o halde şevkatli kollarıma doğru gel yavrusss :kiss:

7. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    1011639_10201228922538929_1989042450_n.jpg

zuzu44 bunu beğendi.
Adet Geciktirici Ilaçlarin Yan Etkileri Var Mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rezenenin Yan Etkileri Var mı ?

Rezenenin Yan Etkileri Var mı ?

rezenenin yan etkileri rezenenin zararları Özellikle bebeklerin gaz problemlerinde rahatlatıcı etkisi bilinen rezenenin yetişkinlerde kullanılmasında bir zararı var mı sizce? İşte cevabı melekler :tik:.. Rezenenin yan etkileri; Rezene çayının iştah arttırıcı özelliğinden dolayı kilo problemi olup diyet yapan kişilerin kullanmaması iyi olur. Çünkü iştahları artacağı için diyette zorluk...
  2. bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

Selam.Bir bebeğim var ve eşimle bazen onun yanında kavga ediyoruz. Ben bazen çocuğun yanında susalım diyorum ama eşim o daha bebek ne anlar diyor. Acaba hangimiz haklıyız?
  3. Spiralin Yan Etkileri Var Mi?

Spiralin Yan Etkileri Var Mi?

spirail nedir,spirailin zararları varmı,spirail takılıyken hamile kalınırmı,spirail takılıyen ara kanama,spirail takılıyken aşırı kanama,spirail hakkında bilgiler Spiral genel olarak yan etkileri az ve nadiren şikayete nedn olan bir yöntemdir. Bu nedenle en çok kullanılani tavsiye edilen yöntemelerden birisidir. Yan etki olarak özellikle ilk takıldığı ay hafif kasık ağrısı görülebilir, 1-2...
  4. Adet geciktirici ilaçların zararları yan etkileri nelerdir?

Adet geciktirici ilaçların zararları yan etkileri nelerdir?

adet geciktitirici nedir,adet geciktirici ilaç isimleri,adet geciktirici ilaçların isimleri,adet geciktirici ilaçların zararları,adet geciktirici ilaçlar hakkında bilgiler Günümüzde yaygın olarak kullanılan adet geciktirici ilaçların, tatile çıkmak ya da denize girmek isteyen, spor faaliyetlerinde bulunan ve ibadetlerini yerine getirmek isteyenler tarafından tercih edildiği...
  5. Adet geciktirici ilaların yan etkileri

Adet geciktirici ilaların yan etkileri

Hormon içeren her ilaç gibi adet geciktirici ilaçların da içerdiği progesteron (gestagen) hormonuna bağlı bazı yan etkileri olabilir. Bunlar göğüşlerde şişkinlik, hassasiyet, dolgunluk, adet miktarında değişme gibi yan etkilerdir. Bu yan etkiler geçicidir ve 1-2 ay içerisinde adetler tekrar eski düzenine girer. Adet dönemi sonrasında lekelenme veya damla damla kanama gibi yan etkiler olabilir....

Sayfayı Paylaş